V košíku je za 0,-Kč

Plovák s uzavíracím ventilem Killian
Kód:300/265
Hodnocení:
Výrobce: Killian
Běžná cena : 932,-
Cena bez DPH:
Cena s DPH pro tento týden
Stav zásob:


Plovák s uzavíracím ventilem Přípojku umístíte do nádrže, ta zastaví přívod vody po naplnění nádrže na stejném principu jako u běžného splachovače.

Doplňující informace k položce Plovák s uzavíracím ventilem

Úvodem o připojení

Přípojka městské vody montáž pod podlahu

Některé moderní kempy, případně jiná místa pro stání karavanů, ale i karavan určený pro bydlení trvalejšího chrakteru umožňují připojení vody, případně s tím souvisejícího odpadu. To sebou přináší nutnost technické úpravy karavanu a to nejen ve smyslu samotného připojení. Nestačí tedy jen karavan připojit příslušnými hadicemi, je potřeba počítat s tím, že ve vodovodním řadu bude běžný tlak vodovodního řadu a pro ten není náš karavan stavěný. Budeme muset tedy prosvést určité úpravy.

Připojení ke zdroji vody

Hadice 15m plochá hadice textilní se dvěma rychlospojkami

Nejprve se vybavíme připojovací hadicí s potřebnými koncovkami. Asi nebudeme sebou vozit zahradní hadici, je tuhá, neskladná a těžká. Vhodné je koupit hadici na cívce, která je upravená pro přepravu v karavanu. Připravíme si malý kufřík se všemi možnými a nemožnými redukcemi a koncovkami od hadičníku na všechny závity po redukce Gardena půl i třičtvrtě coule, abychom nebyli v neznámém kempu nemile překvapeni, že sice máme všechno připraveno a jen se nemůžeme připojit na kohoutek. Nejuniverzálnější je adaptér připojení Hynect S, který umožní i připojení na hubici běžného vodovodního ventilu a tím načerpání vody i v místech mimo kemp.

Připojení ke karavanu

Přívod tlakové vody s regulátorem tlaku

Protože běžný tlak ve vodovodním řadu se pohybuje někde mezi 4 a 6 bary, musíme jej už na vstupu do karavanu regulovat. Podle typu karavanu jsou ventily a ostatní zařízení stavěny na nízký tlak, u přívěsů do 1 baru, u aut s tlakovým čerpadlem do 3-3,5baru. v prodeji jsou jak regulátory tlaku, tak i praktické účelové servisní klapky s regulátorem tlaku a připojením půlcoulovou spojkou normy Gardena.

Úvodem o připojení

Plovák s uzavíracím ventilem

Pro připojení vody máme dvě možnosti. Buď připojíme městskou vodu přímo do systému a vyřadíme vlastní čerpadlo, nebo doplňujeme permanentně nádrž a tak nadále využíváme vlastní čerpadlo. Při druhé variantě můžeme použít automatický dopouštěcí ventil, ovšem i tady platí, že tlak městské vody musí být regulován.

Nezapomínáme na expanzi

Expanse pro čerpadla Shurflo

Pokud máme připojenou hadici připojenou přímo do systému, nesmíme zapomenout na nutnost montáže expanze, která nám vyrovná nárazy tlaku a hlavně pomůže uvolnění tlaku, který vzniká při ohřevu vody v bojleru. Voda se při ohřevu roztahuje a může způsobit poškození nízkotlakého zařízení. Na to se často zapomíná při neodborné instalaci bojleru.

Odpadní systémy

Sada odpadní 6 m

Pokud máme přívod vody, tak s tím souvisí i větší spotřeba, menší hospodárnost a protože se nám voda jen tak neztratí, musíme myslet i na to, kam s ní. Určitě pokud je možnost nebudeme běhat s odpadní nádrží. U aut je to ještě těžší, protože je nádrž zabudovaná pevně. Pokud je v kempu přípojka vody, asi bude možnost připojení na kanalizační systém. U těchto systémů ale není taková unifikace jako u přívodu vody a tak se karavanista musí připravit s ohledem na vlastní technické možnosti sám. V prodeji jsou různé neuvěřitelně flexibilní hadice v třícoulové velikosti, hrdla a přípojky.

Fekalní čerpadlo Fekamat

Fekamat pro Thetford

Poslední vychytávkou pro kemping s připojením je Femamat, což je silné šnekové čerpadlo pro odvod fekálií z vašeho chemického WC přímo do kanalizačního systému. Šnek zpracuje fekálie tak, že bez problémů projdou hadicí 25 mm bez použití další rozkladové chemie.

Hadice 10 x 3 mm, Prvotřídní slinostěnná hadice s teplotní odolností do 80 °C, ustřihneme jakoukoliv délku. Provedení volíme červenou nebo modrou

Hadice 10 x 3 mm x modrá cena za 1 metr

48,- Detail »


Hadice extra měkká a flexibilní pro teplou vodu 10 mm červený proužek, odpovídá DIN 2001-02, venkovní průměr 15 mm

Hadice extra měkká a flexibilní pro teplou vodu 10 mm červený proužek x cena za metr

83,- Detail »


Spirálová hadice 25 mm vnitřní průměr, Spirálová hadice tmavá šedá, pro odpady z umyvadla

Spirálová hadice 25 mm vnitřní průměr x

86,- Detail »


Hadicová spona 8-16 mm nerez  (2 kusy),

Hadicová spona 8-16 mm nerez (2 kusy) x

70,- Detail »


Hadicová spona 40-60 mm nerez  (2 kusy),

Hadicová spona 40-60 mm nerez (2 kusy) x

70,- Detail »


Videa

Link QR do mobilu

QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Aplikace pak vede uživatele dál. Můžete tak z našich a i jiných stránek jednoduše a rychle přečíst odkaz, kontaktní vizitku nebo vyúčtování objednávky a dále s těmi daty pracovat. Podrobné informace o výhodách a případných rizicích, návod k používání a aplikace pro mobilní telefony ke stažení najdete na stránkách zde.

Názory komentáře k položce

300/265 Plovák s uzavíracím ventilem Killian

Počet příspěvků: Plovák s uzavíracím ventilem

Chybí obrázek, popis je neúplný, bylo by třeba doplnit nebo opravit? Napište nám to. Na základě vašich názorů jsou popisy opravovány, doplňovány. Diskusní část neslouží k dotazům, vyřizování a úpravě objednávek. Za Váš názor a pomoc děkujeme.Nahoru