Děkujeme, že používáte odpadní nádrže

Děkujeme, že používáte odpadní nádrže
V zemích českých bylo zvykem vypouštět v kempech vodu po umytí nádobí nebo z umyvadla prostě na zem. V lepším případě jsme vykopli drn a po ukončení pobytu ho vrátili. Ovšem to neuděláte v kempu v zahraničí. Za prvé byste si připadali jako neandrtálci a za druhé byste mohli dostat nepříjemně vyčiněno.

Příroda taky děkuje

V zemích českých bylo zvykem vypouštět v kempech vodu po umytí nádobí nebo z umyvadla prostě na zem. V lepším případě jsme vykopli drn a po ukončení pobytu ho vrátili. Ovšem to neuděláte v kempu v zahraničí. Za prvé byste si připadali jako neandrtálci a za druhé byste mohli dostat nepříjemně vyčiněno. V zahraničí už jsou s ekologií o něco dál, a tak pokud není možno v kempu připojit se na kanalizaci, musíte použít odpadní nádrž. Také si neumím představit, jak vypouštíte odpadní vodu na parkovišti v alpském průsmyku.

Odpadní nádrže a připojení

Odpadní nádrže se dají rozdělit na mnoho typů. Nejjednodušší, nejlevnější a nejskladnější je skládací nádrž obvykle na 20 litrů. Výhodou je možnost složení, ale nevýhodou pro nějaké častější použití je manipulace s měkkou beztvarou nádrží. Nevýhody skládací nádrže eliminuje klasická pevná odpadní nádrž, zpravidla černá, na 20 litrů. Další možností je nádrž s větší kapacitou (asi 30 litrů) na kolečkách. Stále používanější je nádrž zabudovaná na podvozku karoserie s výpustným ventilem pro vypouštění do kanalizace. Nikdy nepoužíváme stejnou nádrž na čerstvou i odpadní vodu, i když ji nepoužíváme k pití a vaření. Nečistoty mohou poškodit čerpadlo a znečistit nenapravitelně stěny nádrží.

Nádrž na odpadní vodu Killian s hadicí 25 litrů

Nádrž na odpadní vodu Killian s hadicí 25 litrů Vytahovací rukojeť, uzávěr DIN 96, v dodávce připojení na odpadní trubku, 50 x 33,5 x 24 cm.

Příroda taky děkuje

Propojení odpadních trubek s nádrží zajišťuje speciální hadice se šroubovitým uzávěrem na nádobě a s redukcí k nasazení na odpadní trubky. Všechny hadice, nádoby a odpadní trubky se speciálním průměrem pro karavany včetně fitinek koupíte u nás. Zvolte proto jakoukoliv variantu, ale hlavně, zejména v zahraničí nedejte najevo, že jste karavanistický elév a vybavte se včas.

 

Rozdělení odpadních nádrží na různé typy a jejich výhody či nevýhody je důležité pro správnou volbu pro vaše potřeby při cestování v karavanu. Zde jsou některé běžné typy odpadních nádrží:

  1. Skládací nádrže: Skládací nádrže jsou lehké, snadno skladovatelné a často levné. Výhodou je, že je můžete složit, když nejsou v provozu, což ušetří místo. Nicméně manipulace s měkkou nádrží může být nepohodlná, a to zejména při častějším používání. Tento typ nádrže se často používá u menších vozidel.

  2. Pevné nádrže: Pevné nádrže jsou obvykle robustní a odolné, a proto jsou vhodné pro častější používání. Mohou mít výpustný ventil pro jednoduché vyprazdňování. Skladování odpadní vody ve zvláštní černé nádrži je důležité pro ochranu čerpadla a zabránění kontaminaci nádrží na pitnou vodu.

  3. Nádrže na kolečkách: Tento typ nádrže nabízí větší kapacitu a zároveň vám umožňuje snáze manipulovat s nádrží, díky kolečkům. To může být užitečné při vyprazdňování odpadní vody na odpadní stanici.

  4. Zabudované nádrže na podvozku: Tento typ nádrže je pevně zabudován na podvozku karoserie. Jejich výhodou je větší kapacita, což znamená méně časté vyprazdňování. Zpravidla mají výpustný ventil pro snadné vyprazdňování do kanalizace.

  5. Oddělené nádrže pro čerstvou a odpadní vodu: Je velmi důležité oddělit nádrže pro čerstvou a odpadní vodu, i když nepoužíváte vodu k pití nebo vaření. To zabraňuje kontaminaci vody a potenciálnímu poškození čerpadla.

Při výběru odpadních nádrží je důležité zvážit vaše konkrétní potřeby, frekvenci cestování a preferovaný způsob manipulace s odpadní vodou. Některé nádrže mohou být vhodné pro krátkodobé výlety, zatímco jiné jsou lépe přizpůsobeny pro dlouhodobé cestování.

Odeslat článek známému   Vytisknout