Izotermické folie karavanů


Izotermické folie karavanů
Kategorie: Vše o karoserii karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-01-31
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Pro obytná auta, ale i karavany se vyrábí izotermické folie oken. Folie mohou být různé od různých výrobců. Základní informací je hodnota tepelného odporu, která se narozdíl od stavebních prvků nevyjadřuje hodnotou RN, protože by tomu stejně většina karavanistů nerozuměla, ale v našem případě je to tepelná pohoda dosažená podle požadavků různě vrstvenými materiály. Konkrétní folie najdete v kategorii Auta a dodávky, která se dělí podle typu auta nebo roku výroby. V dané kategorii tak najdete vše co je určeno pro váš vůz.

Dříve se na sebe vrstvilo 7 až 9 vrstev různorodých izolačních materiálů, ale protože zákazník slyší většinou hlavně na cenu, kompromis mezi cenou a výkonem se ustálil na pěti vrstvách. Vrchní vrstva je reflexní nenasákavá stříbrná folie a jak už z názvu i doprovodného textu vyplývá, je to vždy vrchní vrstva, v létě i v zimě, právě z důvodu, že umí odrážet světlo, a že sražená voda na skle nenasákne do vrstev. Pokud bychom folii zejména v zimě otočili, jak kdesi v 'odborném' článku někdo napsal (někdy je svoboda slova proti přírodě), sražená voda z okna by nasákla do izolačních vrstev a každé dítě ví, že co je mokré, funguje jako tepelný most a nikoliv izolant. Při kempování v zimě se voda sráží zejména na skleněných oknech nejvíce.

V nabídkovém textu folií pro obytná auta se doslovně přeloženo píše: Třídílná sada termoizolačních folií, což znamená tři folie, z nichž jedna je střižena na přední sklo a dvě , každá pro jedny boční dveře. Pětivrstvý materiál pro izolaci, zatemnění a omezení vnějšího hluku. Redukce kondensátu, rychlé upevnění pomocí přísavek na vnitřní stranu skla pro ochranu před vlhkem a znečištěním a také ochrana interiéru před zraky nenechavců. Vnitřní strana volitelná v barvě íedé nebo krémové.

Tatáž folie se prodává v metráži o šířce 1,5 metru, v případě, že potřebujete došít izolační části na další skla automobilu. Tatáž folie v levnější verzi jako dvouvrstvá bublinková folie se stříbrnou hliníkovou vrstvou. Sady pro obytná auta jsou v sekci Auta a dodávky -> a dále výběr podle typu vozu. Náhradní přísavky koupíte ve stejné sekci. Na běžné typy aut vedeme termofolie folie skladem.

Ve stejné sekci jako folie v metráži najdete i termofolie k použití na venkovní okna karavanů, což je praktické zejména na zimní použití. Okna jsou nejen izolována, ale hlavně jsou jejich panty chráněny před sněhem a ledem. Vybíráme podle rozměru okna, celá sekce není příliš přehledná, je třeba více číst texty. Folie hlavně u skel aut mají význam nejen v zimě, ale i v létě.

Pro letní kemping se již nepreferují izotermické folie, protože se musí pořád někam ukládat, ale luxusní karavany jsou vybaveny plisovanými roletkami Remifront od firmy Remis. Ty se dodávají s rámy, které nahrazují původní kryty sloupků a tak téměř dokonale splynou s interiérem. Manipulace je tak rychlá, že než se rodinka na odpočívadle dostane z auta, řidič pohodlně za pár vteřin zatáhne za roletky a je hotovo. Pro zimní kemping jsou velmi účinné venkovní folie. Ty nemáme v katalogu, ale dodat se na objednávku dají. Nabídka folií je na webu Sportscraft. Nebo si rovnou otevřete nabídku zde

Další možností izolování kabiny a obytného prostoru je termofolie, kterou rozdělíme kabinu a obytný prostor. měla by pasovat téměř na všechny alkovny. Skládá se ze dvou dílů, možno je ještě nůžkami přistřihnout podle potřeby. Přichycení druky a suchými zipy. Rozměr 222 x 148 cm, průchod do kabiny uzavřen zipem. Výhodou dělící folie je zejména to, že nevytápíte zbytečně kabinu a naopak, při přesunech se kabina rychle ohřeje a nemusíte vytápět celý prostor. Prostě máme pro každého něco. Opět platí, folie se dává stříbrnou stranou vně a barevnou dovnitř. V létě i v zimě. Užitečné odkazy jsou v článku.

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Přísavka, Přísavka pro termofolie

Přísavka x

39,- Detail »


Termoizolační folie se vzduch bublinkami metráž šířka 148 cm cena za 1 metr, Cena za 1 metr, jednodušší verze z bublinkaté foloe

Termoizolační folie se vzduch bublinkami metráž šířka 148 cm cena za 1 metr x

295,- Detail »


Termoizolační folie devítivrstvá šedý vnitřek, Termoizolační fólie s upevněním na skla pomocí přísavek izolují v létě proti horku, v zimě proti prochladnutí interiéru a zabránění opocení skel. 
Neméně důležitou funkcí je zabránění průhledu do interiéru vozu.
Připevnění pomocí přísavek, které nejsou součástí dodávky.
Materiál 9 vrstev z polyesteru a polyetylénu, zvenčí odrazová hliníková folie. Odběr pouze na celé metry.

Termoizolační folie devítivrstvá šedý vnitřek Sportscraft metráž šířka 155 cm cena za 1 metr

748,- Detail »


Termoizolační dělící stěna, 3vrstvý izolační materiál, 8 mm pro obytná auta a alkovnou. Optimální ochrana před chladem a horkem, dodávky včetně 10 úchytů, průchod uzavírací zipem, rolovací nahoru. Vnitřní strana příjemný polyesterový velur, vnější světlo odrážející folie. Možno upravit do požadovaného tvaru sestřihnutím. Rozměr 222 x výška 148 cm

Termoizolační dělící stěna Hindermann pro alkovny

2 904,- Detail »


Termoizolační folie pětivrstvá béžový vnitřek, s upevněním na skla pomocí přísavek izolují v létě proti horku, v zimě proti prochladnutí interiéru a zabránění opocení skel. 
Neméně důležitou funkcí je zabránění průhledu do interiéru vozu.
Připevnění pomocí přísavek, které jsou součástí dodávky.
Materiál 9 vrstev z polyesteru a polyetylénu, zvenčí odrazová hliníková folie.

Termoizolační folie pětivrstvá béžový vnitřek Sportscraft metráž šířka 148 cm cena za 1 metr

748,- Detail »


Sada gumových napínáků pro izolační folie, Sada napínáků pro připevnění izolační folie, 10 kusů délka 28 cm

Sada gumových napínáků pro izolační folie Hindermann

244,- Detail »


Termoizolační folie pro boční okna karavanu, Slunci reflexní vrstva chrání před zimou i  horkem, textilní kedr se navléká do okenní lišty. Folie jsou olemovány  polyesterovou lemovkou. Spodní upevnění přes oka, nebo druky.

Termoizolační folie pro boční okna karavanu Hindermann 70 x 74cm

849,- Detail »


Termoizolační folie pro boční okna karavanu, 5 mm silná pěněná tkanina, textil PVC, upevnění textilním kedrem, dole napínání na madla karavanu, roleta se roluje nahoru.

Termoizolační folie pro boční okna karavanu x 110 x 70 cm

1 480,- Detail »Nahoru