Kamera couvání pro bezpečnou jízdu


Kamera couvání pro bezpečnou jízdu
Kategorie: Vše o elektřině v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Kamery couvání pro karavany a užitková vozidla

Kamery pro couvání se nevyrábí jen pro karavany, ale jsou dnes povinnou součástí například nově do provozu uváděných popelářských vozů. Kamery se nabízejí v černobílé nebo barevné verzi, mají klasickou skleněnou nebo LCD obrazovku. Některé monitory LCD disponují ještě možností připojení druhé, například interiérové kamery, nebo DVD přehrávače. Příjemnou vlastností zpětného kamerového systému je možnost zrcadlového otočení obrazu pro reálné vidění jako ve zpětném zrcátku.

Nadstandardní výbava couvacích kamer

Některé kamery disponují ohřevem pro odstranění kondenzované vody, nebo při zapnutí systému automaticky aktivovaným motorovým krytím kamery na ochranu před znečištěním. Kamerové systémy jsou mezi kamerou a monitorem propojeny kabelem, systémy pro přívěsy mají bezdrátový přenos. Novinkou je Twin kamera disponující dvěma moduly, z nichž jeden s úhlem 40° sleduje provoz za autem a druhý, natočený dolů zobrazuje zadní nárazník a prostor kolem něj v úhlu 120 - 140°.

Neomezené možnosti výběru

K monitorům lze koupit řada příslušenství, pro nás je nejdůležitější držák na přístrojovou desku. Jsou dvě varianty provedení. Jedna jednodušší a levnější je speciální klip, druhá, vizuálně efektnější je integrovaný modul (najdete v "Auta a dodávky" podle značky vašeho auta) do přístrojové desky speciálně pro konkrétní vozidlo. Ceny systémů ovlivňuje zejména monitor, barva a kvalita kamery. Pokud uvažujete o koupi, čtěte pozorně popisy, měřte rozměry a porovnávejte mezi sebou. Zvažujte, kam umístíte kameru (zpravidla na horní hranu zádi karavanu), kam monitor, kudy protáhnete kabel, nebo jestli nezvolíte bezdrátovou variantu.

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Couvací kamera a monitor, Sada barevná kamera i monitor 5,6

Couvací kamera a monitor Camos RV 562 5,6 palců

10 632,- Detail »


Couvací kamera se širokoúhlým monitorem, Sada barevná kamera s automatickým krytem a širokoúhlý monitor 7

Couvací kamera se širokoúhlým monitorem Camos RV 572 7 palců

11 816,- Detail »


Couvací kamera, Vysoce jakostní barevný set se skládá z 5,6 palcový TFT monitoru a   otočné kamery. Kamera disponuje 2 úhly. Během jízdy ,ůžete sledovat provoz za vozidlem a při zařazení zpátečky se objektiv otočí dolů a tak pomáhá při parkování. Dále kamera má automatický kryt, infračervené osvětlení a noční funkce. Integrovaný ohřev zajistí požití za každého počasí. Integrovaný mikrofon umožní komunikaci pomocníka s řidičem.

Couvací kamera Camos RV 564 a monitor 5,6 palců

12 999,- Detail »


Couvací kamera, Vysoce jakostní barevný set se skládá z 7 palcového TFT monitoru a   otočné kamery. Kamera disponuje 2 úhly. Během jízdy ,ůžete sledovat provoz za vozidlem a při zařazení zpátečky se objektiv otočí dolů a tak pomáhá při parkování. Dále kamera má automatický kryt, infračervené osvětlení a noční funkce. Integrovaný ohřev zajistí požití za každého počasí. Integrovaný mikrofon umožní komunikaci pomocníka s řidičem.

Couvací kamera Camos RV 564 a monitor 7 palců

14 183,- Detail »


Převaděč signálu z kamery, Transmiter signálu z kamery přenáší signál z kamery pomocí WIFI do chytrého mobilu nebo tabletu jako do zpětného zrcátka. Určeno pro systémy iOS nebo Android. Signál má dosah 60 metrů. Systém je kompatibilní s kamerami Dometic CAM 18 NAV, CAM 55 NAV,  CAM 80 NAV a CAM 29BKN NAV (doporučené kamery v souvisejících položkách) . Frekvence ISM 2,4 GHz, start 8s, start z Standby 2s, APP od verze 4,2, vodotěsné IP65, rozměr 9,5 x 4,5 x 13,5 cm

Převaděč signálu z kamery Dometic Waeco PerfectView VT 100WiFi

4 230,- Detail »Nahoru