Rozdělovač vzduchu Truma Airmix


Rozdělovač vzduchu Truma Airmix
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Rozdělovač přívodu vzduchu do karavanu

Možná to znáte, ulehnete v karavanu s běžícím topením S3002 (S5002), ventilátor tiše přede a pak se z ničeho nic v noci rozvibruje zadní plech plech, až vás to vzbudí. Na zvýšení komfortu vynalezli ve firmě Truma pro tato případy Airmix. Příklad montáže na obrázku, kliknutím zvětšíte do slušné velikosti. Pomocí Airmixu se odejme ventilátor ze zadního plechu, umístí se napodlahu a navíc si můžete volit sání vzduchu zvenčí zpod karavanu, nebozevnitř. Tím se dá Airmix využít jako jakási pseudoklimatizace, dokonalé by bylo mít výdechy chladného vzduchu u stropu. Kdysi to tak bylo u některých verzí karavanů Dethleffs, bylo to velmi příjemné, ale pak se přestalo dělat, nevím proč.

Paket pro dodatečnou vestavbu do karavanů

Paket pro dodatečnou vestavbu do karavanů s oběhem vzduchu Trumavent. Pomocí zařízení Airmix ovládáte jednoduchou páčkou přívod vzduchu zvenčí, nebo zevnitř karavanu a odstraníte vibrace, které vznikají umístěním na plechu. Pro montáž zařízení je třeba speciální nářadí a tak je lépe ji svěřit odborné dílně (tak jest řečeno v originálním návodu).

Montážní postup

Důležité upozornění - během montáže Airmixu do karavanu nesmíte poškodit vedení odvodu spalin z topení. POZOR: Paket Airmix není určen pro topení s odvodem spalin pod podlahu a pro vozidla (auta) osazená topením S 3002 K a 5002 K (topení s povinným oběhem vzduchu) Postup: předlisovaný kryt vyloupneme ze zad plechu (14), nebo pokud máme ventilátor Trumavent, tak jej odšroubujeme a sejmeme. šrouby opět vrátíme do otvorů a pevně utáhneme. Pod Airmix (13) vyvrtáme otvor 80 mm do podlahy vozidla. Přitom dáme pozor na pod tím ležící díly, například rámové díly, kabelové vedení ap. Airmix připevníme k zadní stěně přiloženými šrouby 3,5 x 9,5 mm (1). Přívodní trubku vzduchu (12) spojíme s Airmixem a mřížkou, která je přes vrtání 1 cm pod vozidlem. Ochrannou mřížku a držák upevníme.

Montáž ovládání

Před montáží posuvného ovládání (2) si všimněte délky táhla 80 cm, což částečně limituje umístění. Pro bowden (3) vyvrtáme otvor průměr 5 mm v 45° úhlu šikmo pod otvor ( pro snadnější vedení lanka) Bowdenové táhlo protáhneme přes otvor, protáhneme upevňovací klemou (16) a navlékneme na oko (15). Bowdenové vedení v klemě dotáhneme. Posuvné ovládání upevníme šrouby 2,9 x 32 mm. Montáž ventilátoru na podlahu nebo na stěnu: Kryt ventilátoru (9) zajistíme třemi šrouby 2,9 x 9,5 mm (10). Oba držáky ventilátoru (7) přišroubujeme na plastový kryt ventilátoru. Ventilátor připevníme na stěnu nebo podlahu šrouby do dřeva 5 x 16 mm (8). Větrací trubku (6) pevně nasadíme na vedení a pokud nemáme originální zajištění Truma, použijeme dva šrouby do plechu. Nasávací otvor (17) našroubujeme se třemi šrouby do plechu 3,5 x 6,5 (18) na ventilátor. Nasadíme sací trubku (11) pro propojení ventilátoru a Airmix a pevně zajistíme. Hotovo a můžeme si užívat tichého ventilátoru a navíc v horkých dnech můžeme použít k osvěžení interiéru chladnějšího proudění zespoda karavanu.

Možné montážní polohy

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Airmix pro topení, Jeden z nejpříjemnějších vynálezů je airmix. S airmixem odstraníte  vibrace ventilátoru, můžete nastavit přívod vzduchu zvenčí zpod karavanu,  sada Airmix obsahuje veškeré díly k montáži.

Airmix pro topení Truma S 3002, 5002

2 253,- Detail »


Výdech teplého vzduchu, Nyní si můžete přitopit od vnitřního rozvodu i ve stanu. Uzavíratelná klapka se může napojit na vnitřní rozvod. Sada obsahuje T kus pro připojení na stávající systém, Propojku s uzávěrem, aby bylo možno výdech zevnitř karavanu uzavřít  a exteriérovou výdechovou klapku.

Výdech teplého vzduchu Truma do stanové předsíně

1 929,- Detail »Nahoru