Booster nabíjení akumulátoru z 12V ve vozidle


Booster nabíjení akumulátoru z 12V ve vozidle
Kategorie: Vše o elektřině v karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-01-31
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Booster - stejnosměrný nabíječ s integrovaným odpojovacím relé eliminuje ztráty dobíjení baterie karavanu a zajišťuje trvalý výstup 14,4V při výstupu 9-14,5V. Ideální, pokud chcete instalovat baterii do karavanu, kterou budete dobíjet tažným vozidlem. Vyrábí se několik typů, jeden příklad za všechny. Nejprodávanější je 8A, protože je nutno počítat při použití silnějšího se silnějšími kabely.

Praxí prověřená funkce. Výhodou je, že booster umí změnit ztrátové napětí v rozsahu 9 až 14,5V ve vedení na stálý výstup 14,4V pro gelové baterie. Jsou k dostání tři typy, 8, 15, nebo 40A. Výkon boosteru vybíráme v poměru velikosti baterie a délky jízd s karavanem. Je třeba si uvědomit, že pro silnější booster se musí posílit vedení před i za boosterem, protože pokles napětí se vyrovnává větším proudem, který může způsobit zahřívání drátů. S plus vedením posilujeme i vedení kostry. Pokud je namontován booster, není třeba další odpojovací relé. Nezapojujte do boosteru +pól, který je nezávisle na klíčku spojený s akumulátorem tažného vozidla, do boosteru se zapojuje ten +pól, který je spínaný po otočení klíčku. Provozování lednice z baterie nabíjené boosterem s výkonem 8A je nevhodné, pokud potřebujeme provozovat lednici i za jízdy a zároveň nabíjet pomocí boosteru, navrhuji jedno z možných řešení. Necháme zapojený okruh tak, jak je předepsáno a nabíjení baterie přes booster řešíme spínacím relátkem, které v pasivním stavu (vypnutí klíčku) odpojí stálý přívod. Relé je aktivní (pod proudem) při zapnutém klíčku. Pokud máme akumulátor v přívěsu, pak chybějící +pól, tedy stálé připojení na auto nepotřebujeme. úpravy děláme v přívěsu, nikoliv na autě. Přivítám další návrhy na řešení, případně další zkušenosti z praxe. Booster je použitelný i pro nabíjení druhé, palubní trakční kyselinové baterie v autě. Veškerá individuální zapojení, sílu kabelů, další možnosti a hlavně rizika raději prodiskutujte před montáží s elektrikářem.

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Nabíjecí zdroj z 12V i 230V, Nový booster MT BCB 20/20 (A) pro optimální nabíjení a ochranu vašeho akumulátoru. To znamená automatické výkonné nabíjení IUoU ze sítě 230V, palubního napětí 12V a nově pulsní funkci, která zabraňuje sulfataci palubní baterie.

Booster se jednoduše připojí mezi síť, palubní napětí a akumulátor, nastaví se typ baterie (kyselina / AGM / gel). Při připojení na síť automaticky booster udržuje optimální nabití, během jízdy zaručí maximální možné nabité (v závislosti na délce jízdy)

Rozměr 223 x 70 x 270mm. Auta Hymer skupiny jsou vybavena EBL Schaudt. K montáži do těchto vozů je třeba zapojit přídavné relé.

Nabíjecí zdroj z 12V i 230V Mobile Technology MT BCB 20/20-Batterie Control Booster pro auta a karavany

15 411,- Detail »


Nabíjecí zdroj z 12V i 230V, Dnešní standard pro karavan už je na jiné úrovni a tomu se přizpůsobuje stále modernější technika. Už nejen pro osvětlení a čerpadlo je potřeba zdroj energie a pokud si chcete v karavanu užít nezávislé pohodlí, je třeba mít kvalitní baterii a k ní kvalitní dobíječku. Nový nabíjecí booster kombinuje optimální nabíjení jak pro obytná auta tak i pro přívěsy. Napětí dodávané tažným autem utrpí po cestě ztráty, které musí být kompenzovány. Pro režim jízdy booster omezí na 8A kvůli zatížení vedení a při napojení na 230V se baterie nabíjí až 10A. Pro obytná auta je optimální nabíjení pro baterie do 100Ah, při vyšší kapacitě baterie je nutno zajistit dodatečné nabíjení,  booster převezme funkci přídavného nabíječe. Díky detekci D+ není nutné žádné přídavné relé. MT-Batterie Control Booster pro auta a karavany je optimální zařízení pro karavany a malá vozidla, integrovaný pulser zabraňuje sulfataci baterií. Dodává se včetně teplotního čidla a prodlužovacího kabelu ovládacího panelu 5m

Nabíjecí zdroj z 12V i 230V Mobile Technology MT-Batterie Control Booster pro auta a karavany

10 332,- Detail »


Booster, Nabíjecí zdroj pro karavany během jízdy, výstupní napětí 14,4V pro kyselinové akumulátory zajistí optimální nabíjení i při vstupním napětí 9 - 14,5V. Nabíjecí proud 8A při 12V na vstupu. D+ kontakt pro připojení po zapnutí klíče, 651 g, 130 x 90 x 50mm

Booster Schaudt WA 1208

2 545,- Detail »


Nabíjecí booster, Rychlé optimální nabíjení z 12V i při krátkých cestách., nabíjecí charakteristika IUoU chrání akumulátor proti poškození rychlým přebíjením. Nastavitelný typ baterie gel / AGM nebo kyselina. Rozměr 270 x 223 x 70mm. Instalaci je doporučeno provést znalou osobou nebo servisní dílnou. Doporučené příšlušenství - teplotní čidlo!

Nabíjecí booster Mobile Technology MT-LB 25

10 718,- Detail »


Nabíjecí booster, Rychlé optimální nabíjení z 12V i při krátkých cestách., nabíjecí charakteristika IUoU chrání akumulátor proti poškození rychlým přebíjením. Nastavitelný typ baterie gel / AGM nebo kyselina. Rozměr 270 x 223 x 70mm. Instalaci je doporučeno provést znalou osobou nebo servisní dílnou. Doporučené příšlušenství - teplotní čidlo!

Nabíjecí booster Mobile Technology MT-LB 45

12 553,- Detail »Nahoru