Nosiče jízdních kol


Nosiče jízdních kol
Kategorie: Vše o karoserii karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Nosiče jízdních kol pro karavany a dodávky

Téma držáků jízdních kol pro karavany a dodávky je poměrně složitá a jejich nákup vyžaduje základní poznatky o sortimentu a alespoň zběžné o karavanu, nebo autě, které chceme nosičem vybavit. Pokusím se pro ty, kteří chtějí své auto, nebo karavan vybavit držákem jízdních kol napsat pár vysvětlujících řádek. V naší nabídce je řada typů nosičů kol. Nabízíme nosiče pro osobní auta na zadní dveře (asi 250 typů aut), nosiče pro nejběžnější typy dodávek s výklopnými nebo dvoukřídlými dveřmi a v neposlední řadě nosiče pro karavany na oj nebo záď.Asi nejznámější nosiče kol jsou Carry Bike od firmy Fiamma a Omnibike (Omnistor - Thule)

Sortiment nosičů kol pro karavany

Nosiče jízdních kol pro karavany a dodávky

Nosiče se vyrábějí ve vztahu k homologaci vždy pro určitý počet kol, ovšem k některým je třeba rozšiřovací díly přikoupit. Jsou to zejména spodní kolejnice a horní držáky. Ty pořizujeme pro 1., ,2., 3. a 4. kolo. Před nákupem doplňujících dílů se informujte, které jsou v sadě základní. U nosičů Fiamma pro 4 kola jsou v základní sadě komplety pro 1. a 3. kolo. Přívěsy mají výhodu možností zakoupení nosiče pro montáž na oj karavanu. Dnes již je možno koupit tento nosič i pro 3 kola. Každé umístění má své výhody i nevýhody. Výhodou umístění na oj je, že se neprodlužuje celková délka karavanu, nevýhodou je, že se musí dávat pozor při zatáčení a couvání, abychom se nestřetl nosič a nárazník. Omezení vstupu do plynové schránky částečně eliminuje možnost sklopení nosiče. Pokud ale máme oj krátkou, nebo musíme umístit 4 kola, nezbude, než držák montovat na zadní část.

Nosiče přes okno s možností nastavení výšky od 80 do 150 cm

nosiče přes okno s možností nastavení rozteče od 80 do 150 cm

Na přívěsy kupujeme zpravidla nosiče přes okno s možností nastavení výšky od 80 do 150 cm. Nosiče pod okno se vyrábí s výškovou roztečí podle typu asi 40 až 50 cm. Nosiče je třeba vždy připevnit k nosným částem karavanu, při koupi nového můžete požadovat nákres nosné konstrukce. Vždy platí, že je pod krycí lištou dřevěná (nebo jiná) kostra, nejvhodnější je umístění horních úchytů do okenní lišty. Přívěsy s oplastovanou zádí jako například Bürstner se osazují nosičem kol se spodním upevněním pod podlahu karavanu. Před uchycením spodních úchytů si zkontrolujte, jestli nebude nosič překážet SPZ, nebo koncovým svítilnám. Počítejte i s tím, že si přes kola budete chtít dát obal, který se rád ještě pověsí dolů.

Obytná auta nosič kol na zádi

Obytná auta nosič kol na zádi

Sortiment už je širší, a umožňuje zájemci výběr mezi různými typy a provedeními. Můžete mít nosič přes okno upevněný například do horní okenní lišty, nebo pod okno. Liší se hlavně vertikálním stavitelným rozměrem. Další možností je zejména pro obytná auta s velkou výškou využití typu nosiče s 'liftem', kdy kola můžete pomocí kliky nebo elektromotorem zvednout do výšky, kam byste je normálně nezvedli.

Obytná auta nosič kol v pologaráži

Obytná auta nosič kol v pologaráži

Obytná auta s tzv. pologaráží je možno vybavit sklápěcím garážovým držákem až 4 kol, nebo držákem motocyklu. Zajímavou možností je garážový držák kol s možností vyjetí celého paketu z garáže na kolejnicích. Když jsme už u pologaráží, musím zmínit další užitečnou věc a to je geniální Garage Bars. Je to pár hliníkových kolejnic s posuvnými oky na každé straně, takže snadno upevníte každý náklad s využitím třeba obyčejné sítě z gumových provazů.

Dodávky a nosiče kol na zadních dveřích

Dodávky a nosiče kol na zadních dveřích

I dodávková auta mají svou problematiku, i když to není tak složité, jako u karavanů. Pro dodávky s horními výklopnými dveřmi jsou nosiče až pro 4 kola, s ohledem na nosnost normálních dvoukřídlých dveří se nosiče vyrábí zpravidla maximálně pro 2, vyjímečně pro kola. Na obrázku vlevo je dražší verze nosiče pro 2 kola s kombinací se žebříkem bez nutnosti vrtat otvory do dveří pro bratry Jumper-Ducato-Boxer. Levnější verze vyžadují montáž s vrtáním otvorů do dveří. Vzhledem k tomu, že je vysoká možnost variability použití konstrukcí i pro jiné vozy, je třeba dobře zvážit, jestli se nám chce otvory vrtat, či ne. Každá varianta má své výhody i nevýhody, osobně bych raději vrtal. Montáž nosičů bývá jednoduchá podle kresleného nákresu bez českého textu. Ještě se nestalo, že by si na nákres někdo stěžoval.

Nosiče z oválných trubek

Nosiče z oválných trubek

Je hrozně těžké napsat článek o novinkách, protože článek zůstává, stává se neaktuálním a život se stále vyvíjí. Pokud jsem před lety napsal, že nosič kol Omnibike z oválných trubek od firmy L. Brutsaert (Omnistor) jsou opravdu převratnou novinkou, dnes je všechno jinak. Firma Omnistor (L.Brutsaert) už patří nadnárodnímu kolosu Thule, držáky z oválných trubek už vyrábějí všechny další firmy včetně Fiamma. Jsou velmi lehké a přitom nebývale pevné konstrukce. Uchycení kol již není v kolejnicích tvaru V, ale speciálními posuvnými miskami, což umožňuje lepší upevnění kol.

Nosiče kol na střeše auta

Nosiče kol na střeše auta

Nosič kol na střechu je pro mě nejméně přijatelný. Přitom existuje řada možností, jak zajistit přepravu kol v obytných vozech. Vlastně se divím, že je to jediná státními orgány preferovaná přeprava kol. Umíte si představit, jak při nehodě se nosič kol trhá se střechy i s koly vážícími 15, 30 nebo více kil a jak naráží do auta nebo autobusu jedoucího v protisměru? Podle mého názoru jsou kola přepravovaná na zádi nebo na oji karavanu daleko bezpečnější, a pro kola šetrnější. Hmyz a znečištěný vzduch vířící se ve vzduchu nad autem jedoucím vysokou rychlostí na stavu kol a laku i na spotřebě paliva jistě poměrně brzy odrazí.

Nosiče kol na kouli tažného zařízení

Nosiče kol na kouli tažného zařízení

Kromě nosičů na střechu se prodávají, ale ty kromě několika technických nevýhod mají jednu nectnost. Musíte pro každou přepravu přemístit registrační značku z auta na nosič. Zákony ČR narozdíl od jiných evropských zemí totiž ve snaze 'zabránit' trestné činnosti nedovolují nechat si vyrobit další tabulku, kterou by byl nosič osazen. My nejsme speciální prodejna na nosiče kol, ale nosiče kol pro karavany a dodávky patří k našemu sortimentu a když už máme tyto, určitě máme co nabídnout v této oblasti. Na obrázku vidíte dokonalý nosič Nosič kol X21 Nano firmy Uebler

Nosiče kol pro terénní auta

Nosiče kol pro terénní auta

K volnému času patří i hojně využívané terénní auta. Ty mají možnost upevnění nosiče na rezervní kolo, připevněné na zadních dveřích. Ty jsou pro dvě kola a některé typy potřebují ještě dokoupení speciálního upevňovacího adaptéru. U běžných osobních aut se držák umisťuje na zadní dveře, nebo víko kufru.

Příprava kol na přepravu

Příprava kol na přepravu

Když máme namontovaný nosič, vyzkoušíme si, jak na něm sedí kola. Ta by se neměla o sebe třít, měla by být pevně utažena a spodní úchyty staženy v místě tak, aby byly co nejkratší. Celá operace je poměrně náročná na čas a trpělivost. V případě potřeby můžete vychýlit vodítka kol do strany. Je to nutné, zvláště když vozíte více než dvě kola větších rozměrů. Když už kola správně sedí, navlékneme na ně potah proti znečištění. Ten se prodává pro dvě, tři, nebo čtyři kola. Po stažení ( s citem bez násilí) umístíme červenobílý terč s odrazkami, bez kterého se vůbec nebudeme zkoušet vydat do Rakouska, nebo Itálie. Pokud se obal dole prověšuje, stáhneme jej pružným provazem, nebo popruhem. Existuje řada dalších možností, jak doplnit, vybavit, montovat a užívat nosič kol. Další možnosti jsou k variabilitě zařízení, kdy si můžete na nosič kol (nebo na karoserii) připevnit rozměrný odkládací box, nebo držák lyží či snowboardů. nebo můžeme přikoupit zadní kufr.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Nosič kol, Nový a kvalitní systém lepší kategorie špičkové třídy pro obytné vozy. Solidní teskopická konstrukce nabízí lepší systém upevnění na zadní stěnu vozidla. Verze PRO je výškově regulovatelná od 80 do 150 cm. Nosnost 60 kg.  Dodávka je pro dvě kola, díly pro převoz až 4 kol přiobjednejte zvlášť.

Nosič kol Fiamma Carry Bike Pro až pro 4 kola červený

5 438,- Detail »


Nosič kol, Nová verze držáku UL, sériově pro 2 kola, možno rozšířit až na tři kola. Dodávka - držák se dvěma šínami, horní držák pro  3. kolo. Nosnost 55 kg

Nosič kol Fiamma Carry Bike UL 2007

4 544,- Detail »


Nosič kol, Carry Bike pro montáž dozadu pro Hobby od roku 2003, montáž mezi 3 brzdové světlo a zadní okno. max 3 kola, sériově pro 2 kola, pro rozšíření na 3 kola možno dokoupit kolejnici 136/510-4 a držák pro 2. kolo 136/524-4.  POZOR  - barva modrá! Položky se připisují do poznámky

Nosič kol Fiamma Carry Bike Hobby Caravan

4 767,- Detail »


Nosič kol, Simple plus 200 je pro karavany se slabou nebo šikmou zádí. Vrchní montáž do lišty nad oknem. maximální nosnost 35 kg - 2 kola, v dodávce komplet 2 šíny a horní držáky.

Nosič kol Fiamma Carry Bike Simple Plus 200 pro 2 kola

5 065,- Detail »


Nosič kol na oj, Pasuje univerzálně jako doplňkové příslušenství na oj karavanu. Sklápěcí mechanismus umožní nastavení úhlu sklopení. Nosnost 60 kg, základ je pro dvě kola, možnost rozšíření na třetí kolo. Nový systém upevnění kol

Nosič kol na oj Thule Caravan Superb krátká verze

6 737,- Detail »


Nosič kol, Nosič kol se připevní zespodu na rám karavanu, pro 2 kola, S kolovým držákem pro 1. i 2. kolo. Vzhledem k uchycení na okenní lištu odpadá vrtání do karoserie. Komu nevadí omezení počtu kol na dvě, je tento držák nejšetrnější ke karavanu.

Nosič kol Fiamma Carry Bike Univerzal nejen pro Buerstner

6 406,- Detail »


Nosič kol pod okno , Výškově regulovatelný nosič kol s možností přepravovat až 4 kola. Nosič Carry Bike PRO C použijete pod velké okno na zadní stěnu karavanu. Nosič se dá rychle odejmout, když nevozíte kola. Nosič je uzpůsoben pro všechny typy kol.

Nosič kol pod okno Fiamma Carry Bike Pro C rozšiřitelný až na 4 kola červený

5 512,- Detail »


Rozšiřující sada pro nosiče kol, Rošiřující sada obsahuje spodní šínu a horní držák pro druhé kolo.

Rozšiřující sada pro nosiče kol Thule s prohnutou šínou

1 553,- Detail »


Nosič kol, Nosič kol na zadní stěnu karavanu je meziproduktem mezi modely PRO a PRO C s výškou montážních prvků mezi 50 a 80cm. Stejně tak je rozšiřitelný až na 4 kola

Nosič kol Fiamma CARRY BIKE PRO M až pro 4 kola

5 438,- Detail »


Držák kol, Na obrázku je patrné, že držák je sklopitelný ke stěně.  Dodávka 2 šíny 2x bike blok. Možno rozšířit na 3 kola dokoupením doplňků

Držák kol Fiamma Carry Bike Garage Standard pro 3 kola

3 575,- Detail »


Držák kol, Na obrázku je patrné, že držák je sklopitelný ke stěně.
Carry Bike Garage Plus pro 4 kola. V základu 2 nosné šíny, držák pro 1. a 3. kolo, rozšíření viz položky dole

Držák kol Fiamma Carry Bike Garage Plus pro 4 kola

4 469,- Detail »


Nosič kol, Rychlá a jednoduchá montáž bez vrtání karoserie,  materiál kvalitní hliník, sériová dodávka pro 2 kola, pokud je nosič pro víc, můžete přikoupit další šínu.    -

Nosič kol Fiamma Carry bike pro Ford Transit max 3 kola od r.v. 2000

6 406,- Detail »Nahoru