Graf spotřeby a výkonu boxu Waeco 18


Graf spotřeby a výkonu boxu Waeco 18
Kategorie: Vše o lednicích v karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-01-31
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Dostal se mi do ruky velmi zajímavý graf spotřeby a výkonu chladícího boxu Waeco 18DC. Ten graf je konkrétní test boxu, u kterého si zákazník stěžoval, že naměřil vyšší spotřebu, než jakou udává výrobce v návodu. Pokud si jej otevřete zde, zjistíte, že okolní teplota a počáteční uvnitř boxu během testu byla lehce pod 20 stupňů. Během prvních třiceti minut kompresor zapnul pětkrát a po stejné době klesla teplota boxu o nějakých 17°C. Na grafu je vidět i hodnota rozběhové spotřeby, která se pohybovala jen velmi málo přes jmenovitý proud. V druhé polovině hodiny automatiky boxu sepnula jen třikrát, přičemž box snadno udržoval teplotu pod bodem mrazu při intervalu tři sepnutí kompre soru za každých půl hodiny.

Pro správné používání a výpočet průměrné spotřeby můžeme vycházet z ampérových hodnot a intervalů sepnutí boxu. Nebudeme li počítat rozběh během první hodiny, pak doba běhu se dá počítat někde kolem 30-50% samozřejmě vždy v závislosti na okolní teplotě a nastavení boxu, což je při průměrné hodnotě jmenovitého proudu 2,5A něco kolem 1A za hodinu. Důležitým faktorem pro spotřebu je také délka a průřez kabelového vedení. Měření se provádělo s napětím 12V. Máte li box připojen na 24V, můžete počítat zhruba s polovičními hodnotami. Zřejmě i z tohoto důvodu se i síťové adaptéry vyrábí s výstupem 24V a nikoliv 12V.

graf spotřeby a výkonu boxu Waeco 18

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Kompresorový chladící box, Excelentní chladící výkon při malé spotřebě. Box chladí od +10°C do -18°C bez ohledu na okolní teplotu. Uvnitř boxu odnímatelná mřížka, která se osadí vertikálně nebo horizontálně. Při vertikální poloze mřížky postavíte 2 litrovou PET lahev. Box je na 12 i 24V

Kompresorový chladící box Dometic CoolFreeze CDF 18, 18 litrů, 12 a 24 V

12 877,- Detail »Nahoru