HLAVNĚ NEŠLAPEJTE PRUDCE NA BRZDU !


HLAVNĚ NEŠLAPEJTE PRUDCE NA BRZDU !
Kategorie: Obecné informace o karavanech
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Rady z médií berte s rezervou a prověřujte

Poslouchám rád rádio Impuls, jsou tam české písničky, zajímavé zprávy, prostě odpovídá mému vkusu. Rovněž juknu na jejich internetovou stránku www.netimpuls.cz, nebo stránku autoimpuls. Ovšem i na mém nejoblíbenějším rádiu dokáží vypustit do éteru do nebe volající blbost.Myslím, že za to ani tak nemůžou moderátoři, ti prostě zpovídali nějakého rádoby odborníka na karavany, který mezi normálními a běžnými informacemi poradil začínajícímu karavanistovi, kterému se za jízdy rozkýve karavan, aby počkal, až se souprava dostane do roviny, rozumějte auto s karavanem a pak prudce šlápl na brzdu.

To slovo "prudce" mě opravdu pobavilo. Rozkývaný karavan se totiž do roviny s autem vlastně nikdy nedostane, rovněž v tom fofru nepoznáte, zda je souprava v rovině rovnoběžně s vozovkou a prudké sešlápnutí brzdy, zvláště na kluzké vozovce může dostat auto do smyku a následuje zlomení soupravy.

Najezdil jsem s karavany opravdu desetitisíce kilometrů, znám jejich chování podle stáří, velikosti, různých typů podvozků atd. Nikdy bych si ale netroufl poznat, tak jako jakýsi samozvaný odborník, kdy je rozkývaný karavan s autem v rovině. Jednak existuje reakční doba, doba prodlení brzd, doba prodlení nájezdové brzdy karavanu, ale hlavně prudké sešlápnutí brzdy znamená téměř stoprocentně nehodu.

Vím, že desetitisíce lidí slyšeli v rádiu takový nesmysl a možná někdo z nich využije ve zmatku takové šílené rady. Vy máte ale štěstí, četli jste tento článek a tak vás to jistě ani nenapadne. Rozkývání karavanu se léčí hlavně preventivně před nástupem jízdy, ale to jste si jistě již přečetli v článku

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Kryt stabilizátoru, 500 x 380 x 20 mm

Kryt stabilizátoru AL-KO AKS 3004

790,- Detail »


Stabilizátor, Stabilizátor s výbornými výsledky testů až po kritickou hranici 130 km za h, v mnohých parametrech překonává i AKS, svislé zatížení až 150 kg, celková hmotnost vleku do 3000 kg, pro všechny vleky s kulatou ojí 35 - 50 mm s paralelním i křížovým upevněním. Návod není, ale použití a montáž je prakticky shodné s AKS. Dodávka s bezpečnostním zámkem

Stabilizátor Winterhof WS 3000 + komletní zámek

8 883,- Detail »


Elektronický stabilizační systém, Zařízení řeší kritické situace, senzor přibrzdí karavan, když dojde k jeho vychýlení z podélné osy. Jednoduchá montáž, vysoká účinnost.

Elektronický stabilizační systém AL-KO ATC Trailer Control pro jedoosý přívěs 750 - 1300kg

18 808,- Detail »


Stabilizátor, Stabilizátor s výbornými výsledky testů až po kritickou hranici 130 km za h, v mnohých parametrech překonává i AKS, svislé zatížení až 150 kg, celková hmotnost vleku do 3000 kg, pro všechny vleky s kulatou ojí 35 - 50 mm s paralelním i křížovým upevněním. Návod není, ale použití a montáž je prakticky shodné s AKS 3004

Stabilizátor Winterhof WS 3000

7 858,- Detail »Nahoru