Kompresorové chlazení


Kompresorové chlazení
Kategorie: Vše o lednicích v karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-01-31
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Kompresorové chlazení je nejrozšířenější systém chlazení v současné době. Princip chlazení je následující: chladicí látka je odpařována ve výparníku a při tom pohlcuje teplo ze systému, který má být chlazen.Páry se stlačují na hodnotu tlaku, kdy teplota nasycení par je vyšší než teplota chladiče a následně pak kondenzují a odevzdávají teplo chladiči. Implementace tohoto principu je vcelku jednoduchá. Výparník je udržován na tak nízkém tlaku, že teplota nasycení chladiva je pod teplotou media (vzduch), které se má chladit. Průchodem média přes spirály výparníku dochází k výměně tepla s tekutým chladivem a dojde k odpařování. Pára z výparníku se zahřívá ve výměníku a po stlačení v kompresoru kondenzuje. Kapalina jde zpět do výměníku, ohřívá páry a ochlazuje se. Ochlazená kapalina pod nízkým tlakem přichází do výparníku ve stavu nasycení (nebo blízko stavu nasycení) a cyklus se uzavírá. Chladničky s 12V kompresorem Danfoss jsou výkonné, s malou spotřebou a bez nároků na vnější odvětrání (mřížky karoserie apod.)

chladničky s kompresorem Danfoss

Nejdostupnější kategorií jsou kompresorové boxy. Mají kompaktní rozměry, otevírání víka zvrchu, tedy provozně úsporné a přitom velmi vysoký výkon dosahujících v celém objemu hodnot daleko pod bod mrazu bez ohledu na okolní teplotu. Nabídka kompresorových boxů Waeco a Engel je zde.

chladničky s kompresorem Danfoss

Pro zástavbu do karavanu, případně nábytku v chatě, nebo lodi jsou určeny zástavné kompresorové lednice. Hlavní výhodou je přehledné uspořádání, logika polic jako v domácí lednice. S dobrým akumulátorem podpořených výkonným solárním panelem od 6A se dá za optimálních podmínek dosáhnout provozu nezávislého na elektrické síti. Přehled lednic dostupných na trhu najdete zde.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Upevňovací kit pro boxy,

Upevňovací kit pro boxy Dometic CoolFreeze CF-16 a CF-26

1 339,- Detail »


Adaptér, Adaptér speciálně pro boxy s kompresorem Danfoss ze sítě 230V. Pozor, adaptér je na 230/24V, jiný adaptér na kompresorový box nejde, je tam velké zatížení při startu kompresoru. Také tento adaptér nejde použít na jiné než kompresorové boxy Waeco

Adaptér Dometic EPS 100 pro připojení boxu CDF 18 na 230V

1 616,- Detail »Nahoru