Konec vestavných spotřebičů na 50 mbar


Konec vestavných spotřebičů na 50 mbar
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Regulátor pro karavany pojistný 50 mbar

V roce 1996 Evropská Unie sjednotila na používání jednotného tlaku nízkotlakých spotřebičů 30 mbar. Výrobci drží náhradní díly pro karavany také 10 let. Jak to spolu souvisí? Více, než by bylo na první pohled patrné. V příštím roce renomovaní výrobci jako například Truma nebo Dometic (Electrolux) ukončují prodej vestavěných spotřebičů, tedy topení, vestavných vařičů, bojlerů atd. pro tlak 50 mbar.

Pro přenosné spotřebiče se nic nemění, tedy nadále můžeme nakupovat 30 i 50 mbar s tím, že ještě 10 let budou náhradní díly, v případě nutnosti opravy nebo výměny starších spotřebičů 50mbar se musí přistupovat individuálně. Lednice se dá jednoduše přetryskovat (nezapomeneme změnit informaci na štítku, případně vyrobíme visačku na agregát), na ostatní spotřebiče instalujeme meziregulátor. 50 nebo 30mbar je tlak systémový, na funkci spotřebiče nemá žádný vliv

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Průběžný regulátor, Průběžný regulátor je třeba použít na snížení tlaku do spotřebičů, pokud jsou pro 30 mbar a my máme v systému starších 50 mbar. Nikdy se nesmí připojit přímo k bombě!  -  2 x šroubení 8 mm, průtok max. 0,8 kg/h., integrovaný bypas ke kontrole těsnosti plynu.

Průběžný regulátor Truma z 50 mbar na 30 mbar

1 680,- Detail »


Tryska pro lednice, Pokud nevíte, jaká je správná tryska pro vaši lednici, pošlete pro ověření emailem štítek z lednice

Tryska pro lednice Dometic nad 70 litrů typ 12 292203307/7 50mbar

432,- Detail »


Hořák bez trysky do 103 ltr., Hořák bez trysky

Hořák bez trysky do 103 ltr. Dometic

1 283,- Detail »Nahoru