Měření stavu vody a potřebná čidla


Měření stavu vody a potřebná čidla
Kategorie: Měření stavu vody a potřebná čidla
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Z nabídky katalogu Frankana - Freiko vyberu některé ukazatele stavu vody a k nim přiřadíme potřebná čidla. Každý ukazatel má jiné připojení a ke každému nepasují stejná čidla. V zásadě je třeba rozdělit ukazatele podle výrobce. V naší nabídce jsou výrobky firem Calira, nyní Truma nebo Mobile Technology. V některých vozidlech jsou použity jiné technologie, např. měření s plovákem a mikrospínači a ty nemusí být s popisovanými kompatibilní.

Kombinovaný přístroj Calira na úvodním obrázku je konstruován pro jakoukoliv sondu, která reaguje na dotyk vody. V zásadě se dají použít i vestavěné sondy, nebo praktické sondy 300/092, které mají podobné vlastnosti jako hmoždinka, nebo speciální sonda do stropu nádrže 300/091, u které se dají kontakty délkově upravovat. Na každou diodu, nebo kombinaci diod je potřeba jed na sonda. Pokud má panel 5 kontaktních senzorů, je zapotřebí mít pět sond.

Nejjednodušší je měření vody je panelem (bohužel již není k koupi) pro odpadní vodu. Dioda se rozsvítí, dosáhne li hladina kritické hodnoty, která je určena výškou nastavení sond v nádrži. Tedy pro čerstvou vodu by měly být sondy v takové výšce, aby ukázaly poslední čtvrtinu obsahu, naopak sondy odpadní nádrže by měl y být ve výšce 3/4 nádrže. Elektronika uvnitř diodového panelu vyhodnotí stav, kdy voda opustí sondy, nebo naopak u odpadní nádrže obsah na sondy dosáhne.

Přesnější až sedmistupňové měření nabízí firma Mobile Technology, navíc se širšími možnostmi použití sond nádrží. Použijeme panel 322/369, 322/371, nebo sdružený panel všeho měření 322/367. Ten umožňuje měření dvou bateri í, stavu nádrže čerstvé i odpadní vody., navíc obsahuje centrální vypínač a vypínač čerpadla, oba s diodovou signalizací.

Pro měření můžeme použít horní sondu 322/375 pro plastové nádrže čerstvé vody s výškou 10 - 40 cm, nebo horní sondu 322/376 pro plastové nádrže čerstvé vody s výškou 30 - 110 cm, nebo sondu 322/377 pro nádrž čerstvé nebo odpadní vody s v ýškou 10 -40 cm, nebo flexibilní sondu 322/378 taktéž pro oba druhy nádrží s možností montáže nahoru nebo na bok nádrže s výškou 20 - 100 cm. Jako vždy platí možnost konzultace konkrétního řešení s možností vrácení nebo výměny nepoužitého zboží v rozumné lhůtě, pokud shledáte, že konkrétní typ není pro váš účel vhodný.

MT info panel 12V

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Kontakty sondy odpadní vody, Sondy odpadní nebo čerstvé vody. Možno umístit libovolný počet podle panelu. Montuje se jako průchodka.

Kontakty sondy odpadní vody Truma k montáži na stěnu nádrže

93,- Detail »


Sonda odpadní nebo čerstvé vody, Sonda pro odpadní nebo čerstvou vodu. Včetně připojovacího kabelu.  Konstrukce průchodka pro umístění kamkoliv na nádrž. 5 kontrolních bodů  například pro  panel 334. Průměr průchodky 38  mm, hloubka do 380 mm.  -     Kombinovaný panel 506 (nutno zvlášť objednat):

Sonda odpadní nebo čerstvé vody Truma

469,- Detail »


Sada držáků pro solární panely,

Sada držáků pro solární panely Truma

2 402,- Detail »


Kompletní solární set, Solární komplety se skládají z kvalitního monokrystalického solárního panelu a všeho, co potřebujete pro připojení až k akumulátoru. Solární dobíjení baterie chrání baterii před vybitím. Upevnění solárních setů Truma mají atest Dekry. Ideální posílení vašeho elektrického systému s motorovým pohonem.

Rozměr - 1538 x 660 x 70 mm,
hmotnost 12,2kg

Kompletní solární set Truma 150Wp s regulátorem SDC 20

24 421,- Detail »


Solární regulátor, Solární regulátor s mnoha ovládacími a kontrolními funkcemi, maximální nabíjecí proud 20A

Solární regulátor Truma SDC 20 pro panel 50 - 300Wp

4 983,- Detail »


Měřící sonda, Měřící sonda pro nádrže montáž zvrchu, pro ocelové i plastové nádrže, pro odpadní i čestvou vodu, měřící sondy možno krátit, maximální výška nádrže 50cm

Měřící sonda Mobile Technology MT pro nádrž montáž zvrchu

1 695,- Detail »


Měřící sonda, horní nebo stěnová montáž, pro plastové i ocelové nádrže, výška nádrže 20 - 100 cm

Měřící sonda Mobile Technology MT pro nádrž montáž zvrchu nebo z boku

1 322,- Detail »Nahoru