Obecné informace o karavanech


Obecné informace o karavanech
Kategorie: Obecné informace o karavanech
Datum:
Aktualizace: 2014-03-11
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Hélium s balónky a bombou návod k použití

Hélium s balónky a bombou návod k použití

Helium pro 30, 50 nebo kombinaci gumových a dekorativích balonků na party, mejdany, oslavy, nebo prostou výzdobu místnosti apod. Láhev nelze doplňovat, je jen na jedno použití. Fotky balonků z vaší oslavy nám udělají radost.

Hélium s balónky a bombou návod k použití »

Karavan v zimě

Karavan v zimě

Pokud máte možnost připojit karavan v zimě k elektrické síti, a to bez ohledu na to, zda karavan používáte nebo odstavujete, určitě je výhodnější akumulátory podpořit. Je li v karavanu vestavěný dobíječ, nebo elektroblok,

Karavan v zimě »

Tašky na cokoliv

Tašky na cokoliv

Znáte to. Židle, stolek, předstan, všechno nepřehledně uložené v prostorech pod sedadly, nebo v pologaráži. O sebe se vzájemně šoupe, otlouká a to není moc příjemné. Vždyť to co sebou vozíme, nestálo zrovna málo.

Tašky na cokoliv »

Máte správně namontována zrcátka?

Máte správně namontována zrcátka?

Když se zrcátko sesmekává, nedrží, klepe se apod., je třeba překontrolovat správné nastavení gumy. Guma má být pevná, správně napnutá, ne přepnutá. Zrcátko má pevně držet, na některá moderní zrcátka platí gumy překřížit. Důležité je i správné provléknutí gumy, kliknutím na obrázek se otevře detail správného nastavení i nejčastější chyby. Obrázky byly vytvořeny na nejprodávanějším typu 136/863 s dostatečnou velikostí odrazové plochy a hlavně se třemi klouby pro umístění na většinu aut včetně offroadů i malých dodávek jako Berlingo ap. Základní podmínkou pro dobrou funkci je dobrá kondice zrcátek na autech a umístění na dveřích, ne na sloupku. Použití přídavných zrcátek vlevo i vpravo je povinné a už jsme měli případ, kdy policista sedl do vozu a kontroloval výhled přes karavan.

Máte správně namontována zrcátka? »

Před zimním odstavením karavanu

Před zimním odstavením karavanu

Před zimním odstavení karavanu nezapomeneme vypustit vodu ze všech částí vodního systému. Zejména ze nádrže a potrubí. Nezapomeneme na obě nádrže WC. Vždy je lepší, když vyjmeme i čerpadlo, což se stává povinností, pokud je v čerpadle vestavěná zpětná klapka.

Před zimním odstavením karavanu »

Tisch boy

Tisch boy

Praktická pomůcka pro bezpečné uložení lahví. Nejprve jsem význam tohoto výrobku lehce podcenil, ale pokud potřebujete uložit v obytném automobilu bezpečně nápoje během jízdy, je tento produkt prakticky nenahraditelný.

Tisch boy »

Indexy nosnosti pneumatik

Indexy nosnosti pneumatik

Velmi důležitý údaj pro nákup pneumatiky pro váš karavan index nosnosti. Pevnost, neboli nosnost pneumatiky je rozhodující údaj pro bezpečnost jízdy s obytným přívěsem. Na pneumatikách nešetříme. Nerozlišujeme pneumatiky podle vzorku nebo značky.

Indexy nosnosti pneumatik »

HLAVNĚ NEŠLAPEJTE PRUDCE NA BRZDU !

HLAVNĚ NEŠLAPEJTE PRUDCE NA BRZDU !

Poslouchám rád rádio Impuls, jsou tam české písničky, zajímavé zprávy, prostě odpovídá mému vkusu. Rovněž juknu na jejich internetovou stránku www.netimpuls.cz, nebo stránku autoimpuls. Ovšem i na mém nejoblíbenějším rádiu dokáží vypustit do éteru do nebe volající blbost.

HLAVNĚ NEŠLAPEJTE PRUDCE NA BRZDU ! »

Vytápění stanové předsíně karavanu

Vytápění stanové předsíně karavanu

Pro vytápění stanové předsíně lze využít i vnitřní rozvod teplého vzduchu karavanu. Firma Truma vyvinula speciální zařízení k dodatečné montáži s uzavírací klapkou a ovládáním zevnitř karavanu.

Vytápění stanové předsíně karavanu »

Elektrický lodní motor Minn Kota Endura

Elektrický lodní motor Minn Kota Endura

Elektrický lodní motor Endura Minn Kota patří ke špičce mezi lodními motory. Vzhledem k bezkonkurenčně výhodné ceně a velmi dobré prodejnosti zpřístupňujeme český manuál k volnému stažení. Motory můžete použít tam, kde je provoz benzínových zakázán, nepotřebujete řidičský průkaz a osadit jej můžete na nafukovací člun, pramici, plachetnici nebo upravenou kanoe.

Elektrický lodní motor Minn Kota Endura »

Alkovna, integrovaná a polointegrovaná karoserie

Alkovna, integrovaná a polointegrovaná karoserie

Mnozí karavanisté mají obytný vůz, a mnohdy ani neví, že jsou 4 základní provedení. Kromě vestavby do obyčejné plechové dodávky, kterou jistě pozná každé malé dítě, dělíme typy na integrované, polointegrované, nebo s alkovnou.

Alkovna, integrovaná a polointegrovaná karoserie »

Zapomínáček

Zapomínáček

Při cestách po zahraničních internetových stránkách jsem narazil na takovou šikovnou vyškrtávací pomůcku pro přípravu na cestu, tak jsem ji přeložil, trochu upravil a dovolil předložit. Můžete si ji ve formátu *.pdf vytisknout, nehodící se škrtnout a nebo podle svého uvážení doplnit a opravit.

Zapomínáček »

Alu-Line i pro vás

Alu-Line i pro vás

Některý sortiment máme v katalogu, k ostatním položkám máme přístup na objednávku. Postačí objednací číslo z katalogu, který se ve formátu *.pdf můžete stáhnout

Alu-Line i pro vás »

Držák skleniček Mega-klipp

Držák skleniček Mega-klipp

Zajímavou alternativou pro ty, co potřebují přepravit v karavanu, lodi, nebo jiném nestabilním zařízení sklenice nebo jiné křehké předměty je Mega-klipp. Mega-klipp může sloužit i pro atraktivní uložení stávajících polykarbonátových skleniček. Vyrábí se ve čtyřech verzích.

Držák skleniček Mega-klipp »

Nádobí v karavanu

Nádobí v karavanu

Nádobí v karavanu by mělo splňovat základní parametry. Mělo by být skladné, snadno udržovatelné, hlavně nerozbitné a k tomu na solidní úrovni. Je pravdou, že se dá najíst i z papírových tácků a uvařit v hliníkovém kastrolu, jež doma už nepoužíváte.

Nádobí v karavanu »

Prewoodec - dekory přístrojovek

Prewoodec - dekory přístrojovek

Firma Prewoodec vyrábí elegantní dekory pro všechna možná vozidla ( aktuální seznam). Populární je design dřeva nebo hliníku. Některé najdete u nás v e-shopu v sekci auta a dodávky, ostatní lze bezproblémově objednat, ceny zhruba stejné jako na stránkách Prewoodecu.

Prewoodec - dekory přístrojovek »

Relaxační křesla Lafuma

Relaxační křesla Lafuma

Relaxační křesla známe zejména ze solných jeskyní, které jsou velmi rozšířenou formou rehabilitace. Relaxační křeslo je velmi příjemné, ale do karavanu nepříliš skladné, tak si jej může dovolit vozit jen ten, kdo disponuje velkým skladovacím prostorem.

Relaxační křesla Lafuma »

Vybíráme kempový nábytek

Vybíráme kempový nábytek

ybrat kempový nábytek bez zkušeností je velmi složité. Pokusíme se nastínit alespoň základní parametry a rozdíly mezi jednotlivými typy. V našem katalogu jsou rozmanité typy dělené podle výrobce, cen atd. Pokud vybíráte židli na doplnění stávající sady, nemáte prakticky jinou volbu, než dokoupit to, co vám chybí.

Vybíráme kempový nábytek »

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Helium, Helium pro 30 balonků a 30 barevných balonků na party apod. Láhev nelze doplňovat, je jen na jedno použití Fotky balonků z vaší oslavy nám udělají radost

Helium x 30 barevných balónků a bomba

1 201,- Detail »


Helium, Helium do balonků a 50 barevných balónků na párty apod. Láhev nelze doplňovat, je jen na jedno použití

Helium x 50 barevných balónků a bomba

1 412,- Detail »


Helium balon kit, Speciální edice, sada obsahuje 30 latexových balónků k tomu 15 balónků foliových s 15 zvonícími kovovými rolničkami. Láhev s heliem je stejná jako láhev pro 50 balonků. Fotky balonků z vaší oslavy nám udělají radost

Helium balon kit x Speial Party Edition 45 balonků

1 397,- Detail »


Nemrznoucí směs do chemických WC, Obsah 5 litrů, podle potřeby přidáváme do vody a tím ji chráníme před zamrznutím. Po použití je voda bez vápenitých usazenin.

Nemrznoucí směs do chemických WC Dr.Keddo Frostimar

782,- Detail »


Nemrznoucí směs do chemických WC, Nemrznoucí směs do chemických toalet pro chaty a karavany, kanystr 5 litrů. Karton 4 kusy

Nemrznoucí směs do chemických WC Rabba RABBA-FROST

475,- Detail »


Nemrznoucí směs do chemických WC, Obsah 3,78 ltr. na bázi polypropylenglykolu zimní roztok do chemických WC a vodních systémů. Ochrana až do -73°C

Nemrznoucí směs do chemických WC Camco Winter Ban

507,- Detail »


Univerzální automatický dobíječ MULTI XS 7000, MULTI XS 7000 je vhodný pro automobily, čluny a rekreační vozidla. Tento nabíječ je ideální pro celoroční používání. Režim Napájení dodává energii dokonce i bez akumulátoru. Funguje také jako záložní zdroj pro zachování obsahu paměti, takže můžete odpojit akumulátor beze ztráty nastavení a kódů v řídicím počítači vozidla, v radiopřijímači chráněném kódem, v uzamykacích systémech atd. Režim vyrovnávací nabíjení / regenerace obnovuje kapacitu akumulátoru po hlubokém vybití. Akumulátor se zotaví rychle a vydrží déle.

Univerzální automatický dobíječ MULTI XS 7000 CTEK

4 041,- Detail »


Termoizolační folie pro boční okna karavanu, Slunci reflexní vrstva chrání před zimou i  horkem, textilní kedr se navléká do okenní lišty. Folie jsou olemovány  polyesterovou lemovkou. Spodní upevnění přes oka, nebo druky.

Termoizolační folie pro boční okna karavanu Hindermann 70 x 74cm

864,- Detail »


Krytí plynové schránky, Chrání plynovou schránku před sněhem a mrazem.  Materiál bílá plachtovina 500g/metr, upevnění přes navlékací  kedr a napínací oka. Plachtu je možno ještě upravit zastřižením

Krytí plynové schránky Hindermann 150 x 90 cm

847,- Detail »


Taška na kabelovou cívku,

Taška na kabelovou cívku Eurotrail průměr 45 x 10 cm

279,- Detail »


Taška pro malý stolek,

Taška pro malý stolek Eurotrail 100 x 65 x 3 cm

428,- Detail »


Taška pro velký stolek 118 x 72 x 6 cm,

Taška pro velký stolek 118 x 72 x 6 cm Eurotrail 118 x 72 x 6 cm

484,- Detail »


Taška pro oválný stůl,

Taška pro oválný stůl Eurotrail 120 x 90 cm

369,- Detail »


Taška pro stanový koberec,

Taška pro stanový koberec Eurotrail 63 x 53 x 10 cm

410,- Detail »


Odkládací police, Už žádné překážející lahve a poháry na stole, pasuje i pro 1,5 ltr. lahve, pro stoly do 35 mm tl., jednoduché upevnění, solidní plastové provedení

Odkládací police x Tisch Boy k uchycení ke stolu hnědá

345,- Detail »


Odkládací police, Pro desky do 35 mm, pasuje i pro 1,5 ltr. lahve, jednoduché uchycení, solidní a robustní plast

Odkládací police x Tisch Boy k uchycení ke stolu

304,- Detail »


Výdech teplého vzduchu, Nyní si můžete přitopit od vnitřního rozvodu i ve stanu. Uzavíratelná klapka se může napojit na vnitřní rozvod. Sada obsahuje T kus pro připojení na stávající systém, Propojku s uzávěrem, aby bylo možno výdech zevnitř karavanu uzavřít  a exteriérovou výdechovou klapku.

Výdech teplého vzduchu Truma do stanové předsíně

1 929,- Detail »


Držák sklenic jednoduchý, Správná sklenice na víno patří k dobrému vínu a nedá se nahradit žádným plastem. Nyní s držákem sklenic můžete bezpečně přepravovat sklenice ve vašem karavanu, lodi, nebo off-roadu. Držák pasuje na běžné sklenice se stopkou. Standard s odstupem od stěny 50 mm je určen pro běžné sklenice na bílé víno, ostatní s odtupem 63 mm jsou na červené víno nebo jiné poháry. Držáky jsou dodávány s oboustranou lepící páskou 3M

Držák sklenic jednoduchý Safe-tec Mega-klipp hnědý Standard pro 4 sklenice odstup od stěny 50 mm

218,- Detail »


Držák sklenic jednoduchý, Správná sklenice na víno patří k dobrému vínu a nedá se nahradit žádným plastem. Nyní s držákem sklenic můžete bezpečně přepravovat sklenice ve vašem karavanu, lodi, nebo off-roadu. Držák pasuje na běžné sklenice se stopkou. Standard s odstupem od stěny 50 mm je určen pro běžné sklenice na bílé víno, ostatní s odtupem 63 mm jsou na červené víno nebo jiné poháry. Držáky jsou dodávány s oboustranou lepící páskou 3M

Držák sklenic jednoduchý Safe-tec Mega-klipp hnědý Standard pro 2 sklenice odstup od stěny 50 mm

218,- Detail »


Držák sklenic dvojitý, Správná sklenice na víno patří k dobrému vínu a nedá se nahradit žádným plastem. Nyní s držákem sklenic můžete bezpečně přepravovat sklenice ve vašem karavanu, lodi, nebo off-roadu. Držák pasuje na běžné sklenice se stopkou. Standard s odstupem od stěny 50 mm je určen pro běžné sklenice na bílé víno, ostatní s odtupem 63 mm jsou na červené víno nebo jiné poháry. Držáky jsou dodávány s oboustranou lepící páskou 3M

Držák sklenic dvojitý Safe-tec Mega-klipp hnědý pro 4 sklenice odstup od stěny 63 mm

218,- Detail »


Držák sklenic dvojitý, Správná sklenice na víno patří k dobrému vínu a nedá se nahradit žádným plastem. Nyní s držákem sklenic můžete bezpečně přepravovat sklenice ve vašem karavanu, lodi, nebo off-roadu. Držák pasuje na běžné sklenice se stopkou. Standard s odstupem od stěny 50 mm je určen pro běžné sklenice na bílé víno, ostatní s odtupem 63 mm jsou na červené víno nebo jiné poháry. Držáky jsou dodávány s oboustranou lepící páskou 3M

Držák sklenic dvojitý Safe-tec Mega-klipp hnědý pro 2 sklenice odstup od stěny 63 mm

218,- Detail »


Relaxační křeslo, v0ynkgSnix8

Relaxační křeslo Lafuma RSXA seigle

3 944,- Detail »Nahoru