Plynové rychlospojky


Plynové rychlospojky
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Plynová zásuvka jako u elektřiny

Rychlospojka v klapce

Mezi nejpříjemnější doladění funkce karavanu na míru patří skříňky pro plynové rychlospojky pro venkovní vařič, gril, zářič apod. Je jich několik typů, ale všechny mají stejný normovaný tvar pro připojení hadice. Jsou opatřeny uzavíracím ventilem a automatickým uzávěrem. Bez uzavření plynu nejde hadice vytáhnout a opačně bez zasunutí hadice nelze otevřít kohout. Pro vlastní pocit bezpečí můžeme předsadit dovnitř karavanu ještě uzavírací ventil 310/805, některé rychlospojky jej mají vestavěný. Je třeba mít na paměti, standardní hadice nám může být krátká, rychlospojkovou hadici můžeme nastavit hadicí s oběma levými závity a příslušnou spojkou 310/933.

Montáž

Montáž účelové servisní klapky s rychlospojkou je snadná. Prověříme možnost připojení na plyn. Na karoserii si nakreslíme tvar otvoru, překontrolujeme, jestli něco nevadí z druhé strany. Pokud ne, oblepíme jej zvenčí lakýrnickou páskou, aby nedošlo k poškození laku a vyřízneme otvor. Pokud je to možné, připravíme si matici s pertlovacím soudkem a ještě mimo karavan si soudek s matkou na trubku přívodu připevníme. Pokud to půjde použijeme svěrák. Pak za použití trvale elastického těsnící tmelu (nikoliv sanitární silikon) a klapku na karoserii přišroubujeme.

Uzavřeme přívod plynu, nebo ještě lépe odpojíme plynovou láhev. Připravíme si plynovou trubku 310/920. V žádném případě nepoužíváme jiné dopojení, ať je to hadice, nebo trubka z nepovolené mědi. Nakrátíme a naohýbáme si tvar. Podle možností připojíme na stávající plynový systém, jehož systémová hodnota musí být shodná s hodnotou na spotřebiči (30 nebo 50 mbar) dílem T, nebo pomocí rychlouzavíracího ventilu. Připojíme trubku zpravidla pomocí kolena 310/610na servisní klapku.

Nakonec prověříme těsnost systému, pokud nemáme možnost s profesionálním přístrojem 700/370 (měl by být ve všech karavan servisech), tak alespoň sprejem na únik plynu nebo mýdlovou vodou.

Připojení

Hadice s koncovkou pro rychlospojku

Když už jsme hotovi, můžeme každý plynový spotřebič se shodným systémovým tlakem snadno připojit pomocí hadice s rychlospojkou, stejně jednoduše jako když zasunujeme elektrický kabel do zásuvky a užívat si pohodlí a přitom mít radost z vlastní práce. Souseda, co vám to bude závidět pošlete, ať si přečte tento článek. Určitě tu montáž zvládne taky.

Je třeba mít na paměti, standardní hadice nám může být krátká, rychlospojkovou hadici můžeme nastavit hadicí s oběma levými závity a příslušnou spojkou 310/933.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Rychlouzavírací ventil 2x 8 mm, Rychlouzavírací ventil se dvěma maticemi

Rychlouzavírací ventil 2x 8 mm x

473,- Detail »


Plynová hadice plastová s textilní vložkou, HADICE 150CM   ,hadice s levým závitem na obou koncích například pro připojení spotřebičů s vestavěným závitem

Plynová hadice plastová s textilní vložkou GOK se dvěma levými závity 150cm

181,- Detail »


Plynová hadice plastová s textilní vložkou, HADICE 300CM   ,hadice s levým závitem na obou koncích například pro připojení spotřebičů s vestavěným závitem

Plynová hadice plastová s textilní vložkou GOK se dvěma levými závity 300cm

220,- Detail »


Propojení 2 hadic s levým závitem, Propojení 2 hadic s levým závitem

Propojení 2 hadic s levým závitem x

83,- Detail »


Ocelová trubka plynová, pozinkovaná, Ocelová trubka plynová,pozinkovaná 8 mm,cena za 1 metr

Ocelová trubka plynová, pozinkovaná x cena za 5 metrú

698,- Detail »


Koleno na plynovou trubku,

Koleno na plynovou trubku GOK 8 mm s převlečnými matkami

112,- Detail »


Plynové testovací zařízení profi, Profesionální zařízení těsnosti plynového systému do 150 mbar, to je až pětinásobek systémového tlaku. Najde únik, který neodhalí jiné přístroje, nebo manometr regulátoru. Dodávka s transportním kufrem

Plynové testovací zařízení profi GOK

5 940,- Detail »


Zásuvka pro připojení plynové hadice s rychlospojkou, Venkovní vývod plynu pro připojení grilu, vařiče, lednice apod. Pozor na stejný systémový tlak.

Zásuvka pro připojení plynové hadice s rychlospojkou Truma bílá

1 754,- Detail »Nahoru