Plynové propojení v praxi


Plynové propojení v praxi
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Je možné připojit přímo na láhev rychlospojku?

V zásadě technicky lze připojit cokoliv na cokoliv, druhá otázka je legálnost a bezpečnost těchto spojení. Určitě bychom měli pro vlastní bezpečnost myslet na všechny alternativy možných rizik, na technické limity jednotlivých propojovaných zařízení.

Je potřeba si uvědomit, kde je levý závit, ten je ve většině případů na pohyblivých částech, jako hadice a pod. a kde je pravý závit, ten se používá na pevně přidělaných částech, jako plynové potrubí, spojky, rychloventily. Pokud máme někde opačný závit než potřebujeme, s trochou základních znalostí a fantazie jej dokážeme pomocí plynových fitinek přehodit na ten, který potřebujeme. Nezapomeneme na vnější nebo vnitřní orientaci. Pravý a levý závit, pokud je vnější poznáme jednoduše, už na obrázku je patrná orientace. Vnitřní závit matice je zřetelně označen na vnější straně, pravý závit nic, levý závit je označen drážkami, oba příklady jsou patrné na obrázku přechodu z levého na pravý závit a naopak.

Jak je patrné na obrázku, rychlospojka je určena k pevné zástavbě, což poznáme podle matice bez drážky. Disponuje tedy pravým závitem

Regulátor nelze přišroubovat na trubku, ztratil by pohyblivost. Z toho plyne, že disponuje levým závitem, a jak je vidět na obrázku, je to závit vnější. Potřebujeme tedy propojit rychlospojku s pravým vnějším závitem (po sejmutí matice) a regulátor s levým vnějším závitem. Toto můžeme provést oběma spojkami nahoře.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Ohnutý přechod z levého závitu na pravý, Chcete li připojit spotřebič s levým závitem napevno k plynovému systému

Ohnutý přechod z levého závitu na pravý GOK 8 mm s převlečnými matkami

277,- Detail »


Přechod z levého závitu na pravý,

Přechod z levého závitu na pravý GOK například z hadice na trubku

88,- Detail »


Plynová rychlospojka, Plynová rychlospojka k rychlému připojení plynového spotřebiče bez použití další bomby a regulátoru

Plynová rychlospojka x

337,- Detail »


Regulátor tlaku, Speciál regulátor pro obytné přívěsy,50 mbar s pojistným ventilem. Pojistný ventil je zařízení, které v případě poruchy na regulačním zařízení, při níž dochází k pomalému zvyšování výstupního tlaku, odvede plyn na bezpečné místo.

Regulátor tlaku GOK pro karavany pojistný 50 mbar

348,- Detail »


Přepojovací díl z levého na pravý závit, Přepojovací díl z levého na pravý závit,8 mm

Přepojovací díl z levého na pravý závit x

83,- Detail »


Propojení 2 hadic s levým závitem, Propojení 2 hadic s levým závitem

Propojení 2 hadic s levým závitem x

83,- Detail »Nahoru