Pohon přívěsu TRUMA XT


Pohon přívěsu TRUMA XT
Kategorie: Vše o podvozku karavanu
Datum:
Aktualizace: 2015-03-03
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

eXTrémní pohon

Již 15 let pomáhá Truma Mover kempařům jistě a precizně nastavit jejich karavan do požadované polohy. Truma nezaspala nad svými úspěchy z minulost nýbrž je neustále vyvíjí a zdokonaluje.

Více než vyžaduje každodenní využívání.

Podmínky ve kterých může být Mover použit jsou tak různorodé, jak je to jen možné. Aby bylo možno tyto podmínky simulovat při vývoji produktu, používá Truma již dva roky dynamickou Mover testovací stanici, která je v karavavanovém průmyslu jedinečná a byla vyvinuta a uvedena do provozu ve spolupráci se studenty vysoké školy v Mnichově. Testovací stanice umí simulovat prakticky všechny možné situace a možnosti zatížení. – např. různé rychlosti a úhly stoupání od 0% až do 25% z kopce i do kopce. Všechny parametry mohou být otestovány pro obytné vozy s celkovou hmotnosti 500 až 3000kg. Je možné provádět i dlouhodobé testy kdy pohon může být celodenně v nepřetržitém provozu.

Nová generace Mover XT

Skoro dva roky pracovali technici na novém Mover konceptu a po nespočetných testech a stupních vývoje přinesli na trh zcela nový systém pohonu. Nový Mover XT se zakládá na zkušenostech z předchozích modelů , získal ale zcela novou motorizaci. Princip střídavého stejnosměrného motoru není v podstatě nic nového, pro potřeby pohonu karavanů má ale mnoho přínosů. Motory jsou nejen bezúdržbové, ale umějí svůj příkon mnohem efektivněji využít. Díky vysoké efektivitě je úspora energie tak vysoká, že lze použít mnohem menších baterii. Kromě toho je Mover XT oproti předchozím modelům o 5kg lehčí a ještě kompaktnější.

Precizní pohon

Další novinkou je také inteligentní řízení poháněcího motoru. S Truma Dynamic Move Technology docílíte precizního ?přímočarého pohybu?. Princip fungování je následující : V obou pohonných jednotkách je zabudovaný motor. Přes regulátor na dálkovém ovládání obdrží centrální jednotka v karavanu údaj o požadované rychlosti, které je dále předána jako požadovaný počet otáček jednotlivým motůrkům. Při běhu oba motůrky neustále porovnávají svůj aktuální počet otáček s požadovaným počtem otáček. Pokud na překážku najíždí pouze jedno kolo, zpomalí se aktuální počet otáček daného motůrku. Řízení motůrků zaregistruje odchylku a bleskurychle nabídne dodatečný výkon tak, aby byla překážka co nejsnadněji překonána. Díky tomu dokáže karavan jet doslova „jako na kolejích“ a překonávat hravě překážky bez toho, aby jedna strana driftovala. Toho lze dosáhnout i beze změny směru pohybu.

Zcela jednoduché řízení

Kompletně nové konstrukce se dostalo i dálkovému ovládání Truma Mover XT. Zatáčení a regulace rychlosti jsou odděleny – s otočným knoflíkem se zatáčí zatímco s posuvníkem se nastavuje rychlost. Inovativní ovládací koncept se společně s šetrným startem motoru starají o maximální preciznost pohonu. Další výhody : nové dálkové ovládání se ovládá intuitivně, malý symbol na ovládání představuje stylový náhled na karavan. Precizní pohyb karavanu pro vás bude pak jako dětská hra. Praktické je také nové LED zobrazení, které ukazuje aktuální status a chybová hlášení, např. když napětí na baterii je moc nízké.

Jeden pro všechny: Mover XT

Nový Mover XT nastavuje laťku na poli systémů pohonu. Díky vysoce efektivní technice a kompaktním způsobu montáže přináší Mover XT v provedení pro dvouosé karavany pouze 28kg dodatečné zatěže. Truma Dynamic Move Technology se stará o 100% přímý pohyb i přes nerovnosti a překážky. Vypracovaný bezpečnostní koncept a kvalita „made in Germany“ zajišťují nejvyšší spolehlivost. Připnutí a odepnutí pohonných koles ke kolům karavanu je docíleno elektricky. Šikovná hliníková pohonná kolesa udržují karavan vždy s jistotou i ve stoupajícím terénu. Mover XT je k dostání ve třech různých provedeních a dokáže tak pohánět každý dostupný karavan na trhu precizně a v každém terénu.

Silnější pohon pro začátečníky

Ten, kdo svůj karavan nepotřebuje tak často pohánět, nebo ten, pro koho elektrické připínání pohonných koles není tak důležité, najde v modelu Mover SR ten pravý pohon. Cenové příznivější Mover SR s manuální jednostrannou obsluhou našel již mnoho fanoušků. Bez námahy pohání karavany do celkové váhy 2000kg. Za odpovídajícím a funkčním designem se skrývá spolehlivá technika odolná proti oleji, korozi, solím, vlhku a dalším škodlivým okolním vlivům.

Rozdělení

Pro jednoosé karavany
Mover SR 
  Manuální připnutí a odepnutí pohonových koles pohodlně z jedné strany
  Pro karavany do celkové váhy 2000kg
  Se pouze 34kg se jedná o velmi lehké zařízení ve své třídě
Mover XT
  Manévruje s karavany do celk. hmotnosti 2350kg spolehlivě do stoupání až 13%
  S 28 kilogramy je nejlehčí pohonný systém ve své třídě
Pro dvouosé karavany
  Mover XT2
  Pohybuje dvouosými karavany o váze až 2400kg
  Suveréně do stoupání 10%
  S 28 kilogramy je nejlehčí pohonný systém ve své třídě
Mover XT4
  Pro dvouosé karavany o váze až 3100kg
  4.motorový
  S 60kg je nejlehčím pohonným systémem své třídy 

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Motorový pohon přívěsu, Snadné manévrování s dvouosým přívěsem s hmotností do 3100kg. Se svou hmotností 60 kg je lehčí než předchozí modely. V novém modelu jsou použity všechny zkušenosti z předchozích 15 let. 4 motory dovedou bezpečně a snadno přívěs na místo.

Motorový pohon přívěsu Truma Mover XT2 pro dvouosé vleky do 3100kg se čtyřmi motory

107 775,- Detail »


Motorový pohon přívěsu, Snadné manévrování s přívěsem s hmotností do 2300kg se stoupavostí 13pct. Se svou hmotností 28 kg je lehčí než předchozí modely. V novém modelu jsou použity všechny zkušenosti z předchozích 15 let.

Motorový pohon přívěsu Truma Mover XT L pro jednosé vleky do 2300kg s podvozkem AL-KO

63 932,- Detail »


Motorový pohon přívěsu, Snadné manévrování s dvouosým přívěsem s hmotností do 2400kg se stoupavostí 13pct. Se svou hmotností 28 kg je lehčí než předchozí modely. V novém modelu jsou použity všechny zkušenosti z předchozích 15 let.

Motorový pohon přívěsu Truma Mover XT2 pro dvouosé vleky do 2400kg

63 932,- Detail »


Motorový pohon přívěsu, Snadné manévrování s přívěsem s hmotností do 2300kg se stoupavostí 13pct. Se svou hmotností 28 kg je lehčí než předchozí modely. V novém modelu jsou použity všechny zkušenosti z předchozích 15 let.

Motorový pohon přívěsu Truma Mover XT pro jednosé vleky do 2300kg

60 913,- Detail »Nahoru