Jak připojit karavan na el. proud i v Evropě


Jak připojit karavan na el. proud i v Evropě
Kategorie: Vše o elektřině v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Jsem nový majitel karavanu, ale nechci to číst

Pokud jste nováček a nechcete si dělat starosti s připojením tím, nebo tím, prostě si pořiďte první dvě položky z pravého sloupku a nemůžete se v evropském kempu ocitnout bez proudu. Všechny kódy uvedené v tomto článku se dají dohledat v hledacím skriptu v košíku v pravém sloupku.

Samice CEE do přívodní zásuvky karavanu

Samice CEE do přívodní zásuvky karavanu

321/031 je samice CEE, poznáte ji podle toho, že má víčko. Je to koncovka kterou zasunujete do karavanu pro připojení k elektrické síti. Pokud si vyrábíte jen redukci, použijete kabel tak dlouhý, abyste mohli cívku s prodlužovákem položit pod karavan, tedy asi 1,5 m. Na druhý konec redukce použijete CZ samec, ale doporučuji použití koncovky, která umožňuje zasunutí do obou systémů, tedy do CZ systému i do zásuvek bez kolíků, tzv. Schuco.

Samec CEE do zdroje proudu v kempu

Samec CEE do zdroje proudu v kempu

321/026 je 3pólový samec CEE, který zasunete do sloupku v kempu v Evropě. Může se stát, že jiné zásuvky než tyto provedení nenajdete. Často si lidé pletou samce a samici a chybně se domnívají, že mají jeden a tentýž kus. Nezasunutý samec (s kolíky) nemůže být nikdy pod proudem Pro kempování máme tedy kabelovou propojku pro připojení karavanu k síti + cívku cca 50 m s CZ normou na obou koncích + krátký adaptér pro případ připojení na systém CEE v zahraničí. Doporučuji se připravit na všechny varianty, abyste nemuseli místo dovolené shánět koncovky a vyrábět adaptéry, které jsou zpravidla v kempech dražší.

Praktická samice 90°

Praktická samice 90°

321/044 je praktická samice k zasunutí do karavanu zejména do čtvercových v karavanech vestavěných pevných zásuvek. Kabel s koncovkou netrčí do prostoru, tedy hlavně pro estéty.

Praktická samice 90°, navíc s venkovní zásuvkou schuco

Praktická samice 90°, navíc s venkovní zásuvkou schuco

321/041 jsou koncovky (samice) k zasunutí do karavanu, ovšem praktickou výhodou je možnost využít vestavěnou venkovní zásuvku. Máte pak stále k dispozici zásuvku na 220V ve stanu pro dobíjení telefonu, připojení počítače, osvětlení, rádia, nebo druhého karavanu. Připojovací kabel nemusíte skřípat mezi okno nebo dveře.

Bezkolíková zásuvka německé normy Schuco

Bezkolíková zásuvka německé normy Schuco

Schuco zásuvky - bezkolíková zásuvka německé normy Schuco norma D podobnou zásuvku koupíte i u nás v baumarketech, ale pozor na vodotěsnost, je to důležité. Slušná stojí kolem 80 CZK

Hotové adaptéry

Pokud si nechcete adaptéry vyrábět, můžete je u nás zakoupit již hotové. Jen je třeba specifikovat, jaké koncovky si přejete.

Praktický adaptér s českou zásuvkou by měl být součástí stanování v cizině

Praktický adaptér s českou zásuvkou by měl být součástí stanování v cizině

321/068 adaptér z CEE na francouzský systém,možná vás překvapí, že francouzská norma 220V je shodná s naší. Tento adaptér je malý bezkabelový a samozřejmě je k zasunutí do sloupku. Do jeho zásuvky zasuneme prodlužovací kabel. Tento adaptér by neměl chybět ve výbavě žádného stanu, protože to může být poslední možností připojit nabíječku mobilu, kamery apod.

Schuco samec na CEE 90 stupnu samice délka 1,5m 3 x 2,5

Schuco samec na CEE 90 stupnu samice délka 1,5m 3 x 2,5

321/042 síťový kabelový adaptér je prostě pro připojení karavanu k prodlužovacímu kabelu a je opatřen koncovkami CZ Schuco systém samec s přechodem na samici CEE samice 90°, délka 1,5 m, navíc venkovní zásuvka Schuco pro připojení kabelu, např. grilu, osvětlení, TV ap.

Adaptér Schuco samec na CEE samici

Adaptér Schuco samec na CEE samici

321/049 je propojovací kabel se stejnou funkcí, jako předchozí 321/042, jen je o něco levnější a ochuzen o výstupní zásuvku pro připojení kabelu. Osobně bych pár korun připlatil, než abych později zjistil, že venkovní zásuvka na karavanu prostě chybí.

Adaptér CEE samec na Schuco samici 0,5 m 3 x 2,5 mm

Adaptér CEE samec na Schuco samici 0,5 m 3 x 2,5 mm

321/047 je redukce, kterou potřebujete například do Itálie, Chorvatska nebo Německa na připojení CEE samec do sloupku s přechodem na samici schuko systém 321/030, délka 0,5 m

Adaptér CEE samec na Schuco samici 1,5 m 3 x 2,5 mm

Adaptér CEE samec na Schuco samici 1,5 m 3 x 2,5 mm

321/048 je delší verze předchozího propojovacího kabelu se stejnou funkcí. Další elektrická propojení, speciální Schuco rozdvojky, adaptér svět, nebo kryt kabelových zásuvek najdete zde. Kabelové cívky se u nás prodávají jen na objednávku, ovšem nejsou z klasickou kolíkovou českou normou, ale se Schuco, nebo CEE koncovkami. Máme cívky i se silnějším kabelem až 2, 5mm2 průřez. Ty jsou k vidění v našem papírovém katalogu.

Kabelové cívky

Kabelová cívka CEE na Schuko a CEE 40 m

Kabelové cívky koupíte zde. Raději kupte silnější průřez, pokud jste šetřili a koupili již v nějakém stavebním marketu, raději prověřte, jestli se vám kabel při větším zatížení nehřeje, případně jej můžete rozvinout.

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

CEE samice 90 stupňů a zásuvka schuco s krytem,

CEE samice 90 stupňů a zásuvka schuco s krytem x na kabelu 150cm se zástrčkou Schuco

400,- Detail »


CEE samec, modrý, rovný, Konektor k připojení proudu v zahraničí-

CEE samec, modrý, rovný x

89,- Detail »


CEE samec, 90 stupnu, modrá/bílá, Samec 90°,jiná varinata 321/026, opět k připojení karavanu k zásuvkám používaným v zahraničí-

CEE samec, 90 stupnu, modrá/bílá x

187,- Detail »


CEE samice 90 stupňů a zásuvka schuco s krytem,

CEE samice 90 stupňů a zásuvka schuco s krytem x 6 x 12 x 9 cm

319,- Detail »


Adaptér samec z CEE na CZ normu, Luxusní verze adaptéru CEE na CZ normu

Adaptér samec z CEE na CZ normu x

743,- Detail »


Adaptér Schuco samec na CEE samici, Kabel 2,5 mm,použití pro připojení karavanu k síti

Adaptér Schuco samec na CEE samici x

390,- Detail »


Adaptér CEE samec na Schuco samici 150 cm, Adaptér k přizpůsobení CEE zásuvky pro připojení CZ normy délka 1,5 m

Adaptér CEE samec na Schuco samici 150 cm x

394,- Detail »


CEE samice,

CEE samice x modrá rovná

108,- Detail »


Gumová kabelová zásuvka Schuco, Spojka odolná nárazu 117 x 50mm

Gumová kabelová zásuvka Schuco x bez otvoru pro kolík

126,- Detail »


CEE stěnová zásuvka samice, 16A/230V/3 póly, 14 x 9 x 8,5 cm

CEE stěnová zásuvka samice x

178,- Detail »


Adaptér samice z CEE na Schuko normu, Luxusní verze adaptéru CEE na Schuko normu, vodotěsný, délka 145 mm

Adaptér samice z CEE na Schuko normu x

568,- Detail »Nahoru