Propojení bomby 2 kg s regulátorem


Propojení bomby 2 kg s regulátorem
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Jak připojím českou bombu (2 kg) na německý regulátor 50 mbar?

Existuje redukce nebo se musí nechat udělat? Byla mi doporučena úprava regulátoru odstraněním výtlačné trubičky pro možnost osazení přímo na výtlačný ventil, ale to se mi moc nelíbí. Dále mi byla doporučena výměna ventilu vhledem k jeho stáří (12let, typ GOK 76F-50/S). Je to nutné? Jestliže ano, jaký ventil z Vaší nabídky mi doporučujete? Předem děkuji za odpověď. J.š.

Výměna regulátoru po 10ti letech a hadice po 5 letech je rozhodně doporučena.

Výměna regulátoru po 10ti letech a hadice po 5 letech je rozhodně doporučena.

Pro dopojení 2 kg láhve používáme odtlačný ventil. Výrobcem je Meva Mělník a dostanete jej i u nás. Mezi německý regulátor a redukci nebo láhev máme redukci. Německý regulátor sice pasuje závitem na českou lahev, ale má malé osazení, které dělá potíže při sestavení. Toto osazení poškozuje těsnění. Regulátor nikdy nedotahujeme kleštěmi. Použijeme buď klíč na regulátor, nebo utahujeme rukou. Nejprve našroubujeme nadoraz redukci, poté regulátor. Nakonec uchopíme matici regulátoru tak, abychom dlaní svírali i regulátor. Stačí pevné pootočení a regulátor je utažený. Před zahájením provozu přezkoušíme těsnost spojení. Jakékoliv zásahy do systému amatérskou formou nelze doporučit.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Redukce pro použití regulátoru na 2kg lahev horizontálně, Redukce umožňující propojení 2 kg bomby a regulátoru horizontálně

Redukce pro použití regulátoru na 2kg lahev horizontálně Meva

353,- Detail »


mezikus pro připojení D regulátoru na CZ bombu,

mezikus pro připojení D regulátoru na CZ bombu x

149,- Detail »


Klíč na německý regulátor, Zůstává na regulátoru, takže pokud máte zařízení pro čerpání z obou lahví, Duomati - triomatic apod., objednejte dva kusy

Klíč na německý regulátor x

173,- Detail »


Regulátor pro karavany, Integrovaná pojistka proti přetlaku

Regulátor pro karavany GOK EN71 30 mbar 1,2 kg/hod bez manometru

475,- Detail »


Inteligentní regulátor plynu pro dvě bomby, Inteligentní regulátor plynu ke stěnové montáži umožní automatické čerpání plynu z prázdnější láhve. Ostatní podrobnosti o produktu se dočtete v návodu k instalaci, který je na této stránce ke stažení.

Inteligentní regulátor plynu pro dvě bomby Truma DuoControl 30mbar

3 732,- Detail »Nahoru