Průchodky vody a jiné


Průchodky vody a jiné
Kategorie: Vše o vodě v karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-03-16
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Dnes jsme měli zvláštní případ. Zákazník přišel s tím, že mu v nejmenovaném odborném servisu montovali nádrž. To by bylo vše v pořádku, až na to, že mu provrtali díry do víka nádrže, tudy prostrčili bez jakéhokoliv utěsnění hadici i kabel od vodního čerpadla a dál o tom příliš nepřemýšleli. Problém je v tom, že nová nádrž je ještě propojena s původní nádrží, která je navíc o něco nižší a tak když dotyčný natankoval vodu, ta mu lehce protékala skrz otvory kolem hadice a kabelu. Tak takto se to nedělá. Pokud nevím jak se to dělá, stačí se podívat někam, kde je nádrž zamontovaná originální z fabriky. Víko je pouze pro čištění a vyšroubuje se ven nějakými čtyřmi závity. Je li na něm přimontována hadice a kabel, neumím si představit ty ekvilibristiky, které by musel člověk udělat, aby víko odšrouboval a zase správně našrouboval.

Průchodka nádrže rovná pro hadici 10 - 12 mm

První chyba je vůbec dělat otvory do víka nádrže. Víko je pouze pro čištění a vyšroubuje se ven nějakými čtyřmi závity. Je li na něm přimontována hadice a kabel, neumím si představit ty ekvilibristiky, které by musel člověk udělat, aby víko odšrouboval a zase správně našrouboval. Pro správné propojení čerpadla a systému skrz stěnu nádrže používáme vždy průchodku. A hlavně, zásadně nevrtáme do víka. Najdeme vhodné místo, nejlépe poblíž čistícího otvoru, provrtáme nádrž a osadíme průchodku. Použití průchodky je důležité i pro správné nastavení délky hadice čerpadla. To by nemělo ležet na dně nádrže, ale viset na rovné hadici pár milimetrů nad dnem.

Průchodka nádrže 90 stupňů na hadici 1 x 10 - 12 mm

Průchodky se vyrábí pro hadice 10/12 mm čtyři druhy. První průchodka na úvodním obrázku slouží k propojení ponorného čerpadla. Je zahnutá 90°, aby nad nádrží příliš nevyčnívala. Funkčně stejná průchodka 300/383 je do místa, kde nevyhovuje osazení průchodkou 90°. Pak jsou průchodky jen jednostranné, které slouží k připojení tlakových nebo průchozích čerpadel. Ty se vyrábí jak v rovné verzi, tak v zahnuté 90°.

Průchodka nádrže pro hadici 10 - 12 mm

Protože se nevyrábí žádné řešení průchodky pro kabel, pokud se nám nepovede improvizace použití nějaké průchodky z auta, můžeme pro kabel osadit rovnou jednoduchou průchodku, a kabel vytěsnit sanitárním silikonem. Asi bych volil opačnou montáž, tedy hadičníkem dovnitř, ale to je taková spekulace, prostě bych si takto poradil s věcí, pro kterou není k dispozici jiné řešení.

Příchytka hadice 16 mm (5 kusů - možno i jednotlivě)

Jsme li u montáže vodních vedení, přidám pár tipů. úplně zvlášť pro naše potřeby jsem objednal velké množství hadicových příchytek 16 mm. V katalogu Frankana jsou totiž jen 11 mm a ty jsou na klasickou hadici 10 mm dost málo. Při výpočtu hadice 10 mm + 2x stěna 3 mm vyšlo 16 mm, tak jsou na skladě, ale jen u nás

Zubatá svorka 12,0-13,7 mm (5 kusů - možno i jednotlivě)

Super pomocníček jsou jednoduché, ale velmi účinné plastové hadicové spony. Stačí jen stisknout, zoubky do sebe zapadnou, domáčkne se kleštěmi a spoj je velmi pevný, snadno znovu rozebíratelný, nekorodující a přitom cenově dostupný.

Hadice 10 x 3 mm

Hadice pro rozvod vybírejte jen silnostěnné, odolné teplotě. U nás koupíte hadici jednoduchou se stěnou 2 mm, nebo proplétanou se stěnou 3 mm. Koupíte li laciné slabostěnné hadice, je velké riziko, že podlehnou někde v místě ohybu, zmáčknou se a pak se oslabuje průtok vody. Pokud právě řešíte tento případ, vyzkoušejte nejdřív čerpadlo ve kbelíku vody a pak na konci vedení. Při stejné výšce by mělo stříkat stejně. Stávající vedení se dá opravit vestavěním kolena 10 mm.

Uniquick systém Reich

Uniquick systém je propracovaný systém vodního potrubí pro karavany, stačí nakoupit dostatečný počet potřebných komponentů. Montáž je neuvěřitelně jednoduchá, stačí uříznout trubku na míru, pokud nepoužíváte speciální kleště, začistit otřep a fitinku jednoduše zasunout do trubky. Spoje se zajistí přiloženou podložkou proti vysunutí a dá se tak kdykoliv dodatečně stejně jednoduše rozebrat. Systém je odolný do tlaku 8bar a teplotě 90 stupňů Celsia. Systém nabízí optimální průtok vody bez zužování cest, což můžeme pocítit u větších vozů při sprchování. Uniquick můžeme použít na chatě, v hausbótu, můžeme s ním pracovat sami, není třeba speciálně vybavený nebo školený odborník.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Průchodka nádrže pro hadici 10 - 12 mm, Rovná 10/12 mm

Průchodka nádrže pro hadici 10 - 12 mm x

84,- Detail »


Průchodka nádrže 90 stupňů na hadici 1 x 10 - 12 mm,

Průchodka nádrže 90 stupňů na hadici 1 x 10 - 12 mm x

91,- Detail »


Průchodka nádrže 90 stupňů pro hadici 2 x 10 - 12 mm, K umístění čerpadla do nádrže

Průchodka nádrže 90 stupňů pro hadici 2 x 10 - 12 mm x

78,- Detail »


Průchodka nádrže rovná pro hadici 10 - 12 mm, K umístění čerpadla do nádrže

Průchodka nádrže rovná pro hadici 10 - 12 mm x

78,- Detail »


Zubatá svorka 13,7-15,3 mm, Rychlá svorka hadice

Zubatá svorka 13,7-15,3 mm x 5 kusů

57,- Detail »


Zubatá svorka 15,0-16,8 mm, Rychlá svorka hadice

Zubatá svorka 15,0-16,8 mm x 5 kusů

63,- Detail »


Hadice 10 x 3 mm, Prvotřídní slinostěnná hadice s teplotní odolností do 80 °C, ustřihneme jakoukoliv délku. Provedení volíme červenou nebo modrou

Hadice 10 x 3 mm x průhledná cena za 1 metr

47,- Detail »


Hadice z PVC, Kvalitní silnostěnná hadice, kterou v supermaketu nekoupíte

Hadice z PVC x 10 x 2 mm cena za 1 metr

36,- Detail »Nahoru