Regulátor nabíjení PLR5K a PLR8K


Regulátor nabíjení PLR5K a PLR8K
Kategorie: Regulátor nabíjení PLR5K a PLR8K
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Solární regulátor je určen pro použití v obytných vozidlech i v průmyslových oborech. Jeho slučitelnost se zařízeními je nutno odzkoušet. Solární regulátor zapojujeme mezi olověné baterie, solární moduly a spotřebiči. Regulátor zabrání poškození před přebitím, nebo vybití baterie. Regulátor PLR5K a PLR8K se vyznačuje nízkou spotřebou proudu, malou provozní ztrátou, automatickým elektronickým ovládáním, odolné zkratu a přepólování (při jištění), optickou signalizací stavu spotřeby a nabíjení (jen u PLR8K)

Instalace regulátoru se provádí do suchého prostoru, mimo dosah snadno vznítivého a hořlavého materiálu. Mezi regulátorem a hořlavým materiálem musí být vzdálenost nejméně 100 mm. Před montáží ve dne zakryjte solární modul, aby při zapojování nedocházelo ke vzniku elektrické energie. V žádném případě neinstalujte solární panel s regulátorem při chybějící baterii. Bateriové vedení musí být opatřena jistícími elementy. Propojujte kabelem s odpovídajícím průřezem. Technická data odpovídají jen při optimální venkovní teplotě.

Při odpojení baterie za provozu může dojít k poruše regulátoru. Spotřebiče mohou být provozovány jen do maximálních hodnot modulového napětí a zatížení regulátoru.

Regulátor je určen pro montáž na stěnu. Pro tento účel jsou připraveny montážní otvory.

Regulátor pracuje s nabíjecí linií U/I. Proto můžete dosáhnout vysoké úrovně nabití. Při nabíjení svítí u modelu PLR8K zelená dioda. Při plném nabití dioda bliká. Nabíjecí napětí je konstruováno pro olověné kyselinové baterie. Pro gelové baterie je třeba prověřit možnost použití u jejich výrobce.

Ochrana před poklesem napětí je při poklesu pod 11V. Tento pokles odpojí spotřebiče jen v případě, že se jedná o pokles stálý, nikoliv výkyv. Spotřebiče jsou zpět zapnuty při vzestupu napětí na 12,3V.

Případné poruchy, defekty nebo anomálie řeší výrobce. Ten rozhoduje o případné opravě nebo výměně přístroje. Záruka se nevztahuje na regulátor při otevření přístroje, chybném zapojení, přetížená uvedených technických dat, nebo manipulaci s elektronikou.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.Nahoru