Safari Room a Residence


Safari Room a Residence
Kategorie: Vše o markýzách v karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-01-31
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Jednou z nejtěžších disciplín při nákupování je pořízení stanových dílců markýz. Rozebereme si tento problém tak, aby nákup byl snadný a dal se zrealizovat bez odborné pomoci. Před nákupem si pozorně prohlédneme karavan a zkoumáme, jestli předstan nebude bránit nějakému oknu, servisní klapce, nebo jinému zařízení, jestli nám to nebude v budoucnu vadit.

Rozhodneme se, zda koupíme poměrně nákladný, ale dokonalý předstan, nebo sáhneme raději po levnější náhražce v podobě slunečních nebo dešťových clon například zde. Příklady se vztahují na markýzy Omnistor, ale dají se použít i na Fiamma.

Pokud se rozhodneme pro stan Safari Residence, musíme zjistit základní parametry:

  • Typ markýzy, (např. Omnistor 5003, 6002, 8000)
  • Výška nad zemí - měří se spodní hrana markýzy normálně zatíženého karavanu
  • Výsuv markýzy - to je vlastně šířka
  • Pro nákup předního dílu délku markýzy
  • A nakonec pro správné naladění barvy markýzy

Toto vše je třeba zjistit, aby vás výběr přes internet nezaskočil. Pokud máme všechny údaje, vyhledáte si stan podle typu u nás na e-shopu a další výběr položek by vás neměl už překvapit. Nezapomeňte při výběru předních dílů 5003, a 6002 na správný výběr barvy podle barevného schématu. Název Safari Room zkracuji v e-shopu kvůli grafice na prostý stan k markýze podle typu. Řadu Safari Room nelze pořídit pro výšku spodní hrany markýzy nad zemí pod 2,2 metru a nad 2,8 metru. Jsou individuální speciální stavby například pro Fiat Ducato, VW T5 ale jejich nákup doporučuji předem zkonzultovat, nebo prohlédnout vícejazyčné původní stránky Thule.

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.Nahoru