Schéma zapojení zásuvky Multicon


Schéma zapojení zásuvky Multicon
Kategorie: Vše o elektřině v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Zastaralý Multicon

Systém propojení vozidel Multicon prošel v devadesátých letech krátkým vývojem do slepé uličky a jak nadějně začal, tak skončil. Byly dva systémy zástrček a jedna zásuvky. jeden systém je na vyobrazení s malými jehličkami a druhý systém měl po obvodu dotykové plíšky. Ty ovšem často oxydovaly a navíc se někdy uvolnily. Takže dnes již jen systém Jäger. Pro doplnění nabízím systém zapojení multicon, klikněte sem.

Zastaralý Multicon

Zastaralá zásuvka Multicon s plíšky. PIN systém a plíšky nejsou kompatibilní. Pak se vyráběl ještě jeden systém a ten byl na rozdíl od klasického zasunutí ještě otočný podobně jako je dnešní Jaeger.

Zastaralý Multicon

Jistě i pro vás bude čitelné zapojení 7 a 13 pólové zásuvky Multicon. Zapojení 7 pólové klasické české zásuvky je ve velkých černých kroužcích, doplnění dalších 6 pólů je v malých černých kroužcích. Pohled na zásuvku namontovanou na automobilu s otevíráním víčka nahoru a zářezem dole. Systém Multicon je vyběhlý, části se shánějí obtížně a je lepší přejít na systém Jäger, který je spolehlivější a uznávanou evropskou normou.

Schéma zásuvky Multicon

 1. směrové světlo, neboli blinkr levý
 2. mlhové světlo
 3. kostra - důležité
 4. směrové světlo, neboli blinkr pravý
 5. pravá větev osvětlení
 6. brzdové světlo
 7. levá větev osvětlení
 8. zpětný světlomet
 9. trvalý plus pól
 10. kontakt nabíjení
 11. volný
 12. volný
 13. kostra pro kontakt 9 - 12

Důležité upozornění !

Pro kostry, trvalý plus a nabíjení se používá přívodní kabel 2,5 mm, pokud chcete zvýšit výkon lednice, můžete použít i 4mm. Je nepřípustné napájet silnější spotřebiče slabými kabely. Kromě snížení výkonu může přetížení dovést až k požáru. Totéž platí i pro připojení lednic na kabel od mlhovky. Ten je také slabý jen 1,5mm a může se silně přehřívat.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.Nahoru