Secumotion díly


Secumotion díly
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Na základě nové směrnice pro provoz plynových spotřebičů během jízdy se musela zvýšit bezpečnost. Od roku 2006 platí v celé EU, že nesmíte provozovat plynový spotřebič ve vozidle, aniž by bylo zajištěno uzavření přívodu plynu v případě problému. Tuto novou směrnici plně naplňuje nové zařízení firmy Truma SecuMotion a SecuMotion DuoComfort a nyní nově i ve Francii, kde byl provoz plynových spotřebičů zakázán úplně. Se SecuMotion můžete provozovat plynové spotřebiče během jízdy v celé EU.SecuMotion je základ pro bezpečné a komfortní užíván plynových zařízení
Plynový regulátor je pevně přimontován k vozidlu a spojení regulátoru a plynové lahve je zajištěno vysokotlakou hadicí se závitem podle národních odlišností.
Truma dodává hadici podle národních norem států EU, jejich specifikace si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.
Vysokotlaká hadice má v sobě pojistku proti výbuchu. Pojistka uzavře plyn v případě, že hrozí nebezpečí úniku.
SecuMotion má pojistku i pro případ, že dojde k poškození plynového potrubí při nehodě.
Plynová zkouška je možná i bez demontáže regulátoru. (jde o běžný způsob kontroly těsnosti plynu, jak se provádí v SRN. U nás je méně častý)
Podle požadavků odběru množství plynu dodává Truma pro 30 mbar systémový tlak SecuMotion ve variantách pro 8 mm trubku 0,8 kg/h, pro 10mm trubku 0,8, 1,2 a 1,5 kg/h. Pro většinu karavanů tedy kupujeme SecuMotion zde. Českou národní hadici zde 450 mm a zde 750 mm. Pro 50 mbar se SecuMotion nevyrábí.
Regulátor SecuMotion se může používat i v jiných komerčních podmínkách.

Příslušenství

Jako doplněk je možno dokoupit přepínací automatiku DuoComfort pro zařízení se dvěma plynovými lahvemi.
Možno dokoupit různá šroubovací spojení tam, kde je montáž kvůli nedostatku místa obtížná.
Možno dokoupit rozmrazovací zařízení EisEx a také dálkové uzavírání plynu z interiéru.
Německá národní hadice se dá koupit i v provedení 1,5 metru pro umístění lahve vně karavanu.

Technická data

Pro provoz propanu, butanu a propanbutanových směsí
Vstupní tlak 0,4-16 barů
Výstupní tlak 30 mbar (pro 50mbar se nevyrábí)
Průtok podle typu 0,8 - 1,5 kg/h
Regulátor výstup - M20x1,5
Regulátor vstup trubka 8 nebo 10 mm. SecuMotion nepočítá s měděnými rozvody, ty se v Německu v karavanech vůbec nesmí použít!

Otázky a odpovědi:

Je možné připojit nový systém na stojící plynové lahve?

Ano, můžete použít národní lahve 2, 5, 10 nebo 33 kg s hadicí 450 nebo 750 mm. (kliknutím na odkaz se dostanete na hadice). Upozornění - 2kg láhev má jiný závit a je třeba koupit odtlačný ventil!

Mohu použít stávající ohřev regulátoru EisEx?

Ne, dosavadní EisEx je klipem připevněn k regulátoru, nový speciální EisEx je zasazený do SecuMotion. Sníží se tím rozměr a zvýší efektivita ohřevu.

Mohu nastavit stávající systém Triomatic, Duomatic, Duomatic Plus na tento nový systém?

Ne, připojení není kompatibilní a nepasují do sebe. Můžete použít pouze kabelové vedení Duomaticu L

Proč bylo nutné vyvinout nový regulátor?

Truma se SecuMotion reagovala na novou evropskou normu, podle které se nesmí používat plynový spotřebič během jízdy, pokud není únik plynu zajištěn. Truma přišla jako první s tímto řešením připevnit regulátor tlaku plynu na trubku a vysokotlakou hadicí s vestavěným jištěním propojit systém a plynovou lahev. Pro vozidla, která byla přihlášena před vstupem tohoto předpisu v platnost mohou používat stávající zařízení s výjimkou Francie. Tam musí být láhev uzavřena (ale hádejte se s místní policií) Truma upozorňuje, že nový systém řeší problém adaptability regulátorů v jednotlivých zemích. Je možné, že kvůli propojení se musely obtížně měnit regulátory.

Dále připomíná, že v Německu, ale i v jiných zemích podle normy EN 12864 musíte měnit regulátor maximálně po deseti letech. Při této příležitosti zauvažujte, zda se nerozhodnete pro tento nový systém s ohledem na svou bezpečnost a bezpečnost svých blízkých. Navíc se SecuMotion můžete topit za jízdy i ve Francii.


Kliknutím na odkazy se dostanete na položky v e-shopu a kliknutím na obrázek jej zobrazíte v plné velikosti. Pokud jste přehlédli odkaz na národní hadice, klikněte sem.

Opravy smí provádět pouze oprávněná dílna, při objednávce uvádějte číslo výrobku, rok výroby.

Servisní nákres
Doprovodný text


Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.Nahoru