Teplotní senzor nabíjení


Teplotní senzor nabíjení
Kategorie: Vše o elektřině v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Na karavanech se ve výrobě tak jako v každé výrobě šetří a to může mít negativní vliv na životnost některých dílů. Mezi ušetřenými částmi, která může fatálně zkrátit životnost akumulátoru je nepatrná maličkost. Je to senzor snímání teploty akumulátoru, který přímo ovlivňuje intenzitu nabíjení. V karavanech bývají výkonné nabíjecí zdroje a AGM a GEL akumulátory jsou citlivé na přehřátí. Pokud děláte novou instalaci, nebo kupujete nový či ojetý karavan, nebo karavan máte, určitě udělejte kontrolu instalace teplotního senzoru. I u nového karavanu může teplotní senzor za pár korun chybět.

Teplotní senzor je kabel s koncovkou pro připevnění na akumulátor a na druhé straně s konektorem na připojení do nabíjecího zdroje. Instalaci by měl provádět odborník. Konektor musí být kompatibilní s dobíjecím zdrojem. Nabíjecí zdroj odpojíme od elektrické sítě. Propojíme kabel teplotního čidla se zdrojem, zkontrolujeme, jestli není kabel poškozený Teplotní čidlo připevněte (2) v blízkosti kladného pólu na čelní straně pouzdra baterie (5) . Tento bod musí být bez nečistot a mastnoty . Odstraňte ochrannou fólii ze samolepící suchým zipem (1 - s drážkou) . Nedotýkejte se povrchu lepidla se prsty. Stiskněte pásek se suchým zipem (otvor směřuje dolů ) umístěte do požadované polohy na baterii a stiskněte. Umístěte teplotní čidlo do otvoru tak, aby kabel směřoval nahoru. Poloha teplotního čidla v uprostřed vybrání a zajistěte ho na místě s druhým páskem na suchý zip (3) . Připojte zástrčku 2 - pin ( 4 ) do nabíječe ( připojení k teplotní čidlo )a můžete připojit nabíječku do elektrické sítě .

teplotni-senzor-truma.jpg, 15kB

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Teplotní sensor pro gelové akumulátory, Doporučený doplněk, vypíná obvod, když dochází k velkému kolísání

Teplotní sensor pro gelové akumulátory Mobile Technology

475,- Detail »Nahoru