Technické tipy na plynové spotřebiče v karavanu


Technické tipy na plynové spotřebiče v karavanu
Kategorie: Technické tipy na plynové spotřebiče v karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-03-03
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Technické tipy na používání plynových spotřebičů v karavanu, bezpečnost, předpisy atd.

Plynové vařiče návod

Plynové vařiče návod

Přenosný vařič není určen k zástavbě do vozidel. Za případné škody při nesprávné instalaci, použití ve vozidle nenese dodavatel odpovědnost. Vařiče bez termoelektrického jištění jsou určeny pro venkovní použití, například ve stanech, předstanech, verandách apod. Vařiče s termoelektrickým jištěním jsou určeny pro domácnost, chaty, chalupy apod. Instalace:

Plynové vařiče návod »

Rozdělovač přívodu vzduchu do karavanu Airmix

Rozdělovač přívodu vzduchu do karavanu Airmix

Možná to znáte, ulehnete v karavanu s běžícím topením S3002 (S5002), ventilátor tiše přede a pak se z ničeho nic v noci rozvibruje zadní plech plech, až vás to vzbudí. Na zvýšení komfortu vynalezli ve firmě Truma pro tato případy Airmix.

Rozdělovač přívodu vzduchu do karavanu Airmix »

Kombialarm AMS

Kombialarm AMS

Při cestování mimo kempy můžeme zažít nepříjemné dobrodružství. Lupiči mohou být vybaveni uspávacím plynem, přičemž po uspání si mohou ve vašem karavanu dělat co chtějí. Oni vědí, že máte u sebe spoustu cenných věcí a v některých případech

Kombialarm AMS »

Návod k instalaci elektrického topidla Ultraheat

Návod k instalaci elektrického topidla Ultraheat

Vytápěcí těleso vmontujeme zpět , upevníme šrouby Trubku pro odvod par upevníme do otvoru a zajistíme klemou. Poté utáhneme šroubek Pro montáž je přiložen nový kroužek těsnění komínku. Pozor,

Návod k instalaci elektrického topidla Ultraheat »

Secumotion Duocomfort návod

Secumotion Duocomfort návod

Truma DuoComfort je automatická přepínací klapka pro systém s dvěmaplynovými bombami. Umožňuje vystřídáníplynové bomby bez přerušení dodávky plynu.Můžete si návod přečíst zde, nebo stáhnout ve formátu PDF na cesty

Secumotion Duocomfort návod »

Přenosná plynová nádrž + návod

Přenosná plynová nádrž + návod

Tak jsme se dočkali. Konečně si můžeme koupit přenosnou plynovou nádrž s plnícím ventilem. Její naplnění by neměli odmítnout v žádné evropské čerpací stanici LPG,

Přenosná plynová nádrž + návod »

Truma S3002, 5002 - díly a příslušenství potřebné pro instalaci

Truma S3002, 5002 - díly a příslušenství potřebné pro instalaci

Topení S3002 patří k základnímu vybavení karavanů. Jeho výhodou je nezávislost na elektrickém zdroji, automatická regulace podle teploty interiéru, možnost dokoupení příslušenství, jednoduchá konstrukce, snadná výměna dílů,

Truma S3002, 5002 - díly a příslušenství potřebné pro instalaci »

Topení Truma S2200 výběr komponentů

Topení Truma S2200 výběr komponentů

Pro malé karavany se vyrábí nezávislé plynové topení Truma S2200 s piezo zapalováním a Truma 2200A s automatickým zapalováním. K úspěšné instalaci potřebujeme díly, které nejsou v základním balení.

Topení Truma S2200 výběr komponentů »

Měření hladiny plynu v plynové bombě LevelCheck

Měření hladiny plynu v plynové bombě LevelCheck

Mobilní signalizace stavu plynu pro plynové lahve na propan-butan LevelCheck je určen pro lahve s průměrem 200 - 350mm. Přístroj jednoduše ukáže, kde se nachází hladina plynu a tím se dá snadno určit zbytkový obsah v láhvi.

Měření hladiny plynu v plynové bombě LevelCheck »

Zimní provoz propan butanu v karavanu

Zimní provoz propan butanu v karavanu

V zásadě jde o rozdělení, zda jde o obytné auto nebo obytný přívěs. Budeme uvažovat logicky. Základní vlastností propanu je, že se umí odpařit na rozdíl od butanu i při nižších teplotách, než 0°C. Pokud se butan neodpaří, zůstává zkapalněný

Zimní provoz propan butanu v karavanu »

Termoelektrická pojistka plamene

Termoelektrická pojistka plamene

Termoelektrická pojistka je v současnosti nejběžnější pojistkou u plynových spotřebičů používaných v karavanech a dalších spotřebičích určených pro provoz v interiérech. Využívá termoelektrické vlastnosti kovů měnit s teplotou svůj elektrický potenciál.

Termoelektrická pojistka plamene »

30 nebo 50 mbar?

30 nebo 50 mbar?

V Evropě se používají dva systémy. 30 nebo 50 mbar. V zásadě jde o systémovou informaci. Na funkci spotřebiče nemá systémový tlak, co se týče spotřeby, výkonu prakticky vliv žádný. Ten výběr se stane podstatný, pokud

30 nebo 50 mbar? »

Plynové propojení užité v karavanu v praxi

Plynové propojení užité v karavanu v praxi

V zásadě technicky lze připojit cokoliv na cokoliv, druhá otázka je legálnost a bezpečnost těchto spojení. Určitě bychom měli pro vlastní bezpečnost myslet na všechny alternativy možných rizik, na technické limity jednotlivých propojovaných zařízení.

Plynové propojení užité v karavanu v praxi »

Plynové rychlospojky

Plynové rychlospojky

Mezi nejpříjemnější doladění funkce karavanu na míru patří skříňky pro plynové rychlospojky pro venkovní vařič, gril, zářič apod. Je jich několik typů, ale všechny mají stejný normovaný tvar pro připojení hadice.

Plynové rychlospojky »

Plynové koncovky v karavanech

Plynové koncovky v karavanech

Seznámení se s plynovými koncovkami hadic začneme u nezákladnějšího pravého závitu. Skládá se z matice, pertlovacího soudku. Matice má pravý závit a dodává se s hadicí pro první montáž.

Plynové koncovky v karavanech »

Propan butan - několik důležitých informací

Propan butan - několik důležitých informací

Na různých internetových diskusích se objevují dotazy a názory, které úplně nevycházejí ze skutečností. proto se pokusím některá fakta osvětlit. Týká se to zejména funkce, plnění propanových a propanbutanových lahví,

Propan butan - několik důležitých informací »

Bojler B10 a B14 typy a návody

Bojler B10 a B14 typy a návody

Plynový bojler pro ohřev teplé vody, nyní nově verze i pro lodě. 10 nebo 14 litrů v souladu s požadavky, rychlý ohřev vody s výkonnými hořáky 1500W, absolutní nezávislost na cestách, nízká spotřeba plynu ušetří peníze.

Bojler B10 a B14 typy a návody »

Bojler Truma - diagnostika závad od 07/93

Bojler Truma - diagnostika závad od 07/93

Hledání poruchy je komplikované, protože se jedná o relativně složité zařízení. Proto by měl každý raději vyhledat odborný servis, zejména, pokud je zařízení v záruce. Ne všichni ovšem tu možnost mají, někdo má servis daleko, nebo to nezvládne časově a protože vím, že jsou mezi námi velmi šikovní kutilové, kteří s možností dodávky potřebného dílu dokáží defekt najít a odstranit.

Bojler Truma - diagnostika závad od 07/93 »

Co umí napáchat plyn..

Co umí napáchat plyn..

Neříká se mi to dobře, vypadá to jako věčné mentorování, ale i cizí neštěstí dokáže v člověku probudit nějaký pud sebezáchovy. Když se někde něco stane, tak to v člověku více či méně probudí obavu, jestli to nebezpečí nehrozí i jemu, nebo jeho blízkým.

Co umí napáchat plyn.. »

DuoControl (CS) - Secumotion - Monocontrol

DuoControl (CS) - Secumotion - Monocontrol

Aby v tom nebylo pořádně jasno, Truma vyvinula další systém regulátoru. Nazvala jej Duo-Control. Vzhledově vypadá jako SecuMotion, ale podobnost je jen náhodná a navíc ten už se nevyrábí.

DuoControl (CS) - Secumotion - Monocontrol »

2006 - Konec vestavných spotřebičů na 50 mbar

Konec vestavných spotřebičů na 50 mbar

V roce 1996 Evropská Unie sjednotila na používání jednotného tlaku nízkotlakých spotřebičů 30 mbar. Výrobci drží náhradní díly pro karavany také 10 let. Jak to spolu souvisí? Více, než by bylo na první pohled patrné. V příštím roce renomovaní výrobci jako například Truma nebo Dometic (Electrolux) ukončují prodej vestavěných spotřebičů

2006 - Konec vestavných spotřebičů na 50 mbar »

Konstrukce topidla do karavanu Trumatic 2200

Konstrukce topidla Trumatic 2200

Nejprodávanějším typem topení pro dodatečnou výbavu karavanu je Trumatic 2200. Téměř miniaturní rozměry (420x120x365 mm) výkonného topení pro karavany do obytné délky 4 metry jej určují pro bezpečné vytápění karavanů,

Konstrukce topidla do karavanu Trumatic 2200 »

Typy plynového topení do karavanu

Typy plynového topení do karavanu

Kamna Trumatic 2200 s automatikou zapalování, nebo s piezo zapalováním se vyrábějí s komínkem na levé nebo pravé straně, to znamená, že ovládání je vždy na straně opačné než komín.

Typy plynového topení do karavanu »

O plynu v karavanu

O plynu v karavanu

Dnes již víme, že požáru karavanu na Radavě nedošlo technickou závadou na karavanu, ale obyčejnou lidskou nedbalostí, přesto je třeba s nebezpečím požáru tak snadno vznítitelné věci počítat a nedávat k tomu možnost.

O plynu v karavanu »

Opravy a údržba topení v karavanu

Opravy a údržba topení v karavanu

Zapalovací systémy jsou automatické, poloautomatické a manuální. U běžných typů do karavanů jsou manuální s piezo zapalovačem nebo poloautomatické s elektronickým zapalováním na tužkové baterie.

Opravy a údržba topení v karavanu »

Bezkonkurenční plynový gril Cramer

Bezkonkurenční plynový gril Cramer

Máte možnost si ho snadným způsobem na cestách nebo i na balkóně připravit. Stačí vám k tomu náš plynový gril firmy CRAMER, která je součástí koncernu Dometic, PB bomba, kuře + koření.

Bezkonkurenční plynový gril Cramer »

Propojení bomby 2 kg s regulátorem

Propojení bomby 2 kg s regulátorem

Jak připojím českou bombu (2 kg) na německý regulátor 50 mbar? Existuje redukce nebo se musí nechat udělat?

Propojení bomby 2 kg s regulátorem »

Regulátor tlaku plynu

Regulátor tlaku plynu

Do regulátoru nesmí přijít kapalný plyn, lahve se smí používat jen v základní vertikální poloze. Do roku 1996 určoval hodnotu tlaku národní předpis, od roku 1996 se sjednocuje evropskou normou na jednotný tlak 30 mbar. Nepoužívejte regulátor starší než 10 let.

Regulátor tlaku plynuí »

Karavany, regulátory a hadice 2007

Karavany, regulátory a hadice 2007

Evropské normy, přísné německé předpisy a další faktory tlačí na změny, na které jsme nebyli zvyklí. Jakoby se snaží sundat regulátor z hadice a připevnit jej na stěnu a plynovou láhev připojit vysokotlakou hadicí.

Karavany, regulátory a hadice 2007 »

Spínací hodiny Truma Combi

Spínací hodiny Truma Combi

Časový spínač je určen pro všechny uvedené modely. Umožní nastavení 3 spínacích časů během 7 dnů. Zařízení se nesmí používat v kombinaci s topením řady C 3400 a 6000 do roku 6/1997. Návod by mohl být obsažen v návodu k topení, ale můžete si jej stáhnout zde zde.

Spínací hodiny Truma Combi »

Topení pro obytná auta Combi

Topení pro obytná auta Combi

Převratnou novinkou s ohledem na přizpůsobení konstrukci obytných aut je bezesporu topení firmy Truma s prostým názvem Combi.

Topení pro obytná auta Combi »

Třícestný ventil Truma

Třícestný ventil Truma

Novinkou firmy Truma, kterou nikde, ani na jejich webu, zatím nenajdete je speciální třícestný ventil, který byl vyvinut pro karavanisty, kteří chtějí instalovat pevné nádrže, ale zároveň se nechtějí vzdát klasických plynových lahví.

Třícestný ventil Truma »

Váha vzduchu k topení 3002 a 5002

Váha vzduchu 3002 a 5002

Topení Trumatic 3002 a 5002 od firmy Truma s rozvodem teplého vzduchu disponuje dvěma větvemi, které rozděluje váha vzduchu umístěná za topením na spodní části ventilátoru. Pomocí této váhy rozdělujeme vzduch mezi přední a zadní část karavanu.

Váha vzduchu k topení 3002 a 5002 »

Ventilátor rozvodu teplého vzduchu

Ventilátor rozvodu teplého vzduchu

Pro starší typy s hranatým krytem je to jednoduché, termostat s ovládáním musí být mimo topení, u novějších typů topení S3002 a 5002 je možnost koupě ovládání do připraveného otvoru v horní části krytu.

Ventilátor rozvodu teplého vzduchu »

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Airmix pro topení, Jeden z nejpříjemnějších vynálezů je airmix. S airmixem odstraníte vibrace ventilátoru, můžete nastavit přívod vzduchu zvenčí zpod karavanu, sada Airmix obsahuje veškeré díly k montáži.

Airmix pro topení Truma S 3002, 5002

2 253,- Detail »


Kombinovaný alarm, S vestavěným senzorem a akustickým signálem. Reaguje jak na zplodiny, tak na uspávací narkozní plyn, napětí 12V, jmenovitý příkon 90mA, vstupní relé 1A - 30V DC, hlášení koncentrace plynu butan 0,4pct, butan 0,5%, metan 0,8pct, narkozní plyn od 100 ppm, ton alarmu 85dB, rozměr 115 x 90 x 30 mm. K tomuto alarmu není možno připojit externí čidla!

Kombinovaný alarm AMS Compakt signalizuje únik plynu

2 551,- Detail »


Kombinovaný alarm, S vestavěným senzorem a akustickým signálem. Reaguje jak na zplodiny, tak na uspávací narkozní plyn, napětí 12V, jmenovitý příkon 90mA, vstupní relé 1A - 30V DC, hlášení koncentrace plynu butan 0,4pct, butan 0,5pct, metan 0,8pct, narkozní plyn od 100 ppm, ton alarmu 85dB, rozměr 115 x 90 x 30 mm. Možnost připojení kromě prvního integrovaného plynového senzoru  -

Kombinovaný alarm AMS se třemi vstupy pro externí čidla

3 426,- Detail »


Topná spirála pro topení, Topná spirála jako elektrické přídavné topení TRUMA ULTRAHEAT je komfortní a variabilní topení do karavanu i auta, stupňovitě regulovatelné 500, 1000 nebo 2000 W/220V, Topení můžete použít společně s plynovým, nebo jen samotné ,termostatická regulace, a rychlé zatopení, 22-8,5 A, pasuje k topení S 3004 a S 5004

Topná spirála pro topení Truma S 3004 a S 5004 Ultraheat

7 989,- Detail »


Duocomfort Secumotion, Vhodný doplnění systému Secumotion, podobně jako Duomatic (Triomatic) čerpá automaticky z prázdnější lahve. Systém je použitelný pouze pro systém Secumotion, jiné použití není možné.

Duocomfort Secumotion Truma

2 253,- Detail »


Plynová nádrž 23 ltr. (cca12,5 kg), Tak jsme se dočkali. Konečně si můžeme koupit přenosnou plynovou nádrž s plnícím ventilem. Její naplnění by neměli odmítnout v žádné evropské čerpací stanici LPG, navíc si můžete dokoupit i všechny evropské adaptéry (320/368) . Průměr nádrže 300 mm, výška včetně ochranného rámu 550 mm. Ochranný rám lze snadno odšroubovat a sejmout. Nádrž má CE označení. V dodávce je plnící stopventil pro naplnění maximálně 80pct, jistící ventil (27bar), mechanický ukazatel stavu naplnění, přímý plnící adaptér. Rozměr 550 x průměr 300mm, hmotnost prázdné nádrže 18kg, materiál ocel.

Plynová nádrž 23 ltr. (cca12,5 kg) GUG-AHAUS

10 987,- Detail »


Plynové topení vestavné do karavanu, Topení do malých prostor s výkonem 1850W. Ideální řešení pro malé karavany. Rychlý ohřev, nízká cena, kompaktní rozměry, flexibilní montáž. Není určen pro obytná auta. Odkouření a sání je podle volby možné do stěny, nebo střecha karavanu (nelze kombinovat), rozměr36,5 x 42 x 12cm, hmotnost 6,7 kg; spotřeba plynu 50 – 170 g/h, pro tlak 30 mbar

Plynové topení vestavné do karavanu Truma TRUMATIC S 2200 Titan levé s automatikou

12 618,- Detail »


Plynové topení vestavné do karavanu, Topení do malých prostor s výkonem 1850W. Ideální řešení pro malé karavany. Rychlý ohřev, nízká cena, kompaktní rozměry, flexibilní montáž. Není určen pro obytná auta. Odkouření a sání je podle volby možné do stěny, nebo střecha karavanu (nelze kombinovat), rozměr36,5 x 42 x 12cm, hmotnost 6,7 kg; spotřeba plynu 50 – 170 g/h, pro tlak 30 mbar

Plynové topení vestavné do karavanu Truma TRUMATIC S 2200 Titan pravé s automatikou

12 618,- Detail »


Plynové topení vestavné do karavanu, Topení do malých prostor s výkonem 1850W. Ideální řešení pro malé karavany. Rychlý ohřev, nízká cena, kompaktní rozměry, flexibilní montáž. Není určen pro obytná auta. Odkouření a sání je podle volby možné do stěny, nebo střecha karavanu (nelze kombinovat), rozměr36,5 x 42 x 12cm, hmotnost 6,7 kg; spotřeba plynu 50 – 170 g/h, pro tlak 30 mbar

Plynové topení vestavné do karavanu Truma TRUMATIC S 2200 Titan levé s piezo zapalovačem

11 516,- Detail »


Plynové topení vestavné do karavanu, Topení do malých prostor s výkonem 1850W. Ideální řešení pro malé karavany. Rychlý ohřev, nízká cena, kompaktní rozměry, flexibilní montáž. Není určen pro obytná auta. Odkouření a sání je podle volby možné do stěny, nebo střecha karavanu (nelze kombinovat), rozměr36,5 x 42 x 12cm, hmotnost 6,7 kg; spotřeba plynu 50 – 170 g/h, pro tlak 30 mbar

Plynové topení vestavné do karavanu Truma TRUMATIC S 2200 Titan pravé s piezo zapalovačem

11 516,- Detail »


Komínek pro odvod spalin pro vestavěné topení, Průměr 60 mm, 16 cm délka bez krytu

Komínek pro odvod spalin pro vestavěné topení Truma řady S do 4 cm síly stropu

499,- Detail »


Nerezová trubka pro odvod spalin pro SL 2000 a 3002 30140-00, Průměr 55 mm, cena za 1 metr

Nerezová trubka pro odvod spalin pro SL 2000 a 3002 30140-00 x cena za metr

242,- Detail »


Ultrazvukový ukazatel stavu plynu, Mobilní signalizace stavu plynu pro plynové lahve na propan-butan LevelCheck je určen pro lahve s průměrem 200 - 350mm. Přístroj jednoduše ukáže, kde se nachází hladina plynu a tím se dá snadno určit zbytkový obsah v láhvi. Informace v článku - odkaz.

Ultrazvukový ukazatel stavu plynu Truma LevelCheck

1 829,- Detail »Nahoru