Několik tipů pro dlouhodobé užívání stanů


Několik tipů pro dlouhodobé užívání stanů
Kategorie: Několik tipů pro dlouhodobé užívání stanů
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Zkušební stavba

Před skutečným výjezdem doporučujeme provést zkušební stavbu stanu, zkontrolovat kompletnost dodávky. Podle plánovaného cíle dokupte potřebné vybavení, například kolíky do písku, nebo do kamenité půdy. Podle potřeby doplňte napínací elementy pro případ nepříznivého počasí. Mějte na paměti, že příslušenství stanu je dodáváno v základní konfiguraci.

Stavba stanu

Zvolte rovný terén, aby nedošlo ke snížení podlahové hrany. Odstraňte velké a ostré kameny a vše co by mohlo poškodit podlahu stanu. Vstup do stranu nesmí stát proti směru větru. Není li zbytí, použijte nějakou větrnou ochranu, jako živý plot, nebo stavba hráze. Nestavte stan pod strom, nebezpečí zásahu bleskem. Ze stromu může stékat lepivá neodstranitelná hmota, která může stan poškodit. Pro konečné vypnutí stanu stanu uzavřete všechny zipy. Konstrukce stavíte podle plánku. Kolíky zatloukejte mírně šikmo, aby nedošlo k jejich vytažení. Stan a napínací části musí být mírně napnuté. Síla napnutí se může podle počasí odlišovat, je doporučena průběžná kontrola. Při stavbě i demontáži jsou všechny zipy uzavřeny. Chybná manipulace se stanem s otevřenými zipy není kryta běžnou zárukou.

Složení – demontáž stanu

Pokud je to možné, skládejte stan suchý a čistý na suchém a čistém podkladu. Pokud to možné není, je nutné co nejdříve stan rozbalit, vysušit a vyčistit, aby se zabránilo plesnivění. Tyčky, výztuhy a kolíky vyjímejte opatrně, aby nedošlo k poškození plátna. Stan čistíme po částech.

Čištění

Čistěte stan pouze čistou vodou, používejte pouze jemné čistící prostředky, ideálně ty, které jsou určeny speciálně pro čištění stanových pláten. Informujte se u svého prodejce stanu. Nikdy neperte stan v pračce, nepoužívejte žádné suché nebo chemické čištění. Drobná poškození je možno opravit pomocí opravářské sady. Informujte se v případě potřeby u prodejce. Tyče nevyžadují žádnou zvláštní péči. Zipy se mohou mazat silikonem nebo parafínem.

Sbalení

Zabalte tyčky a příslušenství do tašky. Stan složte do obdélníku rozměrem na šířku tašky., srolujte do oválu a převažte popruhem. Pak stan uloýte do tašky a opatrně, aby nedošlo ke skřípnutí zavřete zip. Skladujte stan na suchém, chladném a dobře větraném místě.

Ultrafialové záření

Čtěte tyto důležité informace a mějte na paměti, že nesprávná montáž, demontáž nebo nesprávné zacházení může vést k poškození stanu a následnému zániku záruky. Dlouhodobé působení UV záření může způsobit poškození elasticity plátna a šednutí barev. K tomu může dojít, pokud stan postavíte na slunce po dobu několika měsíců. Při normálním využívání stanu na dovolenou, nebo víkendové pobyty k těmto změnám nedojde.

Kondensace a zatékání

Nezaměňujte kondensaci a zatékání. Při náhlé změně teplot může dojít k zarosení vnitřních stěn stanu. To není na závadu. V případě zatékání je možné, že je potřeba provést obnovu impregnace. Impregnace koupíte u svého prodejce stanu.

Pokyny k ochraně před požárem

Stany, i když některé mají sníženou vznítivost jsou vyrobeny z hořlavého materiálu. Při používání nebo blízkosti k otevřenému ohni je třeba dbát opatrnosti a zdravý rozum. Jakékoliv používání otevřeného ohně JE potencionálním bezpečnostním ohrožením.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Startovací sada šroubových kolíků, Univerzální šroubový kolík pro stany, obsah startovací sady 30 kolíků  20 cm dlouhých a 30 háčků, 20 kolíků 12 cm dlouhých a šroubovák Combi Tool pro šroubování rukou i aku šroubovákem.

Startovací sada šroubových kolíků Peggy Peg

1 467,- Detail »


Těsnič stanových stehů Outdoor, K přetěsnění volných stanových stehů

Těsnič stanových stehů Outdoor x

101,- Detail »


Stanový napínák měníme za popraskané gumové kroužky, balení 5 ks, s ocelovým hákem a gumicukem

Stanový napínák měníme za popraskané gumové kroužky, balení 5 ks x

97,- Detail »


Screwblock šňůra a kabelová klema, Rozmanité púoužití praktických úchytů pro šňůry 2-8 mm, plast, 4 kusy

Screwblock šňůra a kabelová klema x

138,- Detail »


Stanová šňůra průměr 4 mm délka 4000mm, Stanová šňůra s okem a napínákem délka 4m

Stanová šňůra průměr 4 mm délka 4000mm x bílá balení 4 kusy

102,- Detail »


Polyamidová stanová šňůra neónově žlutá průměr 6mm,

Polyamidová stanová šňůra neónově žlutá průměr 6mm x délka 20 metrů

134,- Detail »


Impregnace,

Impregnace x na stany a oblečení 500ml univerzální

132,- Detail »


Sklolaminátové tyče pro stany, Sklolaminátové tyče pro stany, 7,9 mm průměr a délka 4,2 m, 7dílná sada s propojením

Sklolaminátové tyče pro stany x délka 4200 x 7,9mm spojené šňůrou

201,- Detail »Nahoru