Výměna pláště bojleru


Výměna pláště bojleru
Kategorie: Vše o vodě v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Každý rok po zimě se najde pár karavanistů, kteří zapomněli před sezónou vypustit vodní systém karavanu. Zmrzlá voda může způsobit defekt bojleru. Prakticky ke všem bojlerům jde koupit nová nádoba, takže není nutno měnit celý bojler. U plynového bojleru Truma BN 10 a 14 se musíme k defektu doměřit podle návodu zde, u elektrických bojlerů Elgena a Truma dochází k prasknutí pláště, což poznáme podle potopy pod bojlerem. K prasknutí může dojít rovněž při zvýšení tlaku během ohřevu vody. Obzvláště náchylný systém je při použití mixventilu Truma 302/202. Tento ventil uzavírá oběh teplé vody v bojleru. Ta se během ohřevu roztahuje a nemá kam uniknout. Tlak vody můžeme eliminovat použitím tlakového vyrovnávače 300/121, který připojíme mezi bojler a ventil. Vyrovnávací nádoba je vždy nastojato a vnitřek je z většiny zaplněn vzduchem, nikoliv vodou. Vzduch je stlačitelný a tak vykompenzuje vnitřní tlak v systému podobně jako domácí vodárna. Výměna pláště je poměrně jednoduchá mechanická práce, k nádobě bojleru obdržíte drobné těsnící díly. Po zpětné montáži překontrolujeme těsnost vodního systému a další rok si určitě dáme pozor na včasné a dokonalé vypuštění včetně profouknutí přes ventil.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Elektrický ohřívač vody, Truma bojler 220 V, 300W, 5 ltr., nabízí komfort teplé vody v kompaktním rozměru. Navíc procházející vzduch od topení vodu ohřeje, aniž by byl připojen bojler na síť 230V. Dodávka bojler, ovfládací díl, vypouštěcí ventil. Rozměry 37 x 23 x 22cm, 2kg. Doba ohřevu z 15 na 60st. C asi 50 minut, maximální ohřev na 65 stupňů, maximální tlak 1,2baru

Elektrický ohřívač vody Truma Therme TT2 pouze 300 W

5 482,- Detail »


Topné těleso,

Topné těleso Truma Truma 5 litrů

2 469,- Detail »


Náhradní plášť bojleru,

Náhradní plášť bojleru Truma TT2

1 412,- Detail »


Expanzni nadoba, VYROVNÁVAČ TLAKU   S T spojkou   zajišťuje stejnoměrný tlak vody.Zvlášť nutné pro použití tlakových čerpadel,vhodné i při instalaci ohřívačů teplé vody.Vyrovnává tlaky a chrání zařízení před poškozením přetlakem a podtlakem. Max. tlak 5 bar

Expanzni nadoba KELLER pro vyrovnání tlaku systému

432,- Detail »


Mixventil k bojleru, Mixventil, pokud jej použijete, musíte použít i expanzi. Vyrovnáváte tlak v bojleru při uzavřené vodě. Jinak hrozí poškození pláště bojleru!

Mixventil k bojleru Truma

1 136,- Detail »Nahoru