Zámky karavanů


Zámky karavanů
Kategorie: Vše o karoserii karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Málokdo touží mít velký svazek klíčů od všech klapek, dvířek, dveří, vodních nádrží atd. Určitě je praktičtější mít jeden, nebo dva klíčky od všech zámků, tak jak je to u nových karavanů. Tady ale narážíme na problém, že u karavanů neexistuje unifikace konstrukcí zámků, a tak i když všechny zámky vypadají stejně, co výrobce, to konstrukce a vložka zámku. Různí výrobci nemají vzájemně zaměnitelné díly, včetně vložek.

Tady je řešení velmi obtížné, těžko se objednává jen tak z e-shopu a je třeba velmi úzce spolupracovat. Nejprve ofotíme všechny stávající zámky a klíče tak, aby byla čitelná jejich číselná označení. Vše odešleme e-mailem na technicke[zav]karavan.cz. Doplníme požadavek na jednotlivé zámky a my se pokusíme najít nejoptimálnější řešení. Největším problémem je sladit dvířka Thetford s ostatními zámky, ale i zde se dá najít řešení. Musíme ale počítat s delšími dodacími lhůtami zboží mimo náš katalog.

Vodítkem rozlišení typů zámku, zejména vložek je jejich klíč a označení. Pro přehlednost nabídky jsou zámky rozděleny v e-shopu právě podle podle výrobců včetně kompletní nabídky jejich sortimentu. Pokud klikneme například na Systém STS, uvidíme typ klíče, ke kterému se dá koupit venkovní zámek, zámek servisní klapky, víčko nádrže s hrdle a další. I když je nabídka poměrně přehledná, doporučil bych před objednáním konzultaci, abychom si ušetřili vzájemné posílání zboží, případné přeplatky a nedoplatky. STS systém je totožný se Zadi, který je použitý v zámkách Thetford

Abychom to neměli jednoduché, systém Fawo je rozšířen o inovovaný HSC, takže i tady je třeba obezřetnost a komunikace s prodejcem, pokud chcete být ušetřeni o další klíče na svazku. Původní systém FAWO měl klasické zubaté klíčky, nový systém HSC má ploché klíče se zářezy ze strany. Původní Fawo systémy, používané například v servisních dvířkách Seitz budou nadále v prodeji, ale pozor! vložky FF systém a HSC nejsou vzájemně zaměnitelné.

GX systém a MC systém se používal ve starých karavanech, ten už dnes s jiným systémem nesloučíme. Takže pro slučování vložek je vhodný systém HSC, Fawo, nebo STS, ale ne ke všem vložkám jsou k dispozici všechny typy zámků.

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Klíč pro zámky, Do poznámky uveďte číslo klíče GX****, nemusíte dál hledat zámečníka

Klíč pro zámky Safe-Tec GX 1 kus

223,- Detail »Nahoru