Typy plynového topení do karavanu


Typy plynového topení do karavanu
Kategorie: Vše o plynových rozvodech v karavanu
Datum:
Aktualizace:
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Dodatečná výbava plynového topení do karavanu

Dodatečná výbava plynového topení do karavanu

Dobrý den. Chtěl bych si dovybavit OP plynovým topením. Našel jsem si Vaši nabídku, ale vůbec nevím, co všechno potřebuji koupit(rozvody, těleso topení...) prozatím nemám v karavanu vůbec nic, ani žádnou přípravu na topení. Poraďte mi, včetně cenového rozpočtu. Děkuji T.A.

Volba topení podle velikosti karavanu

Vážený pane, ze všeho nejdříve je třeba zvolit výkon topení. Pro karavany do 4 metrů můžete instalovat topení 2200S a pokud jste na hranici 4 metrů, nebo je karavan větší musíte koupit topení 3000S. Dvouosé karavany se vybavují 5kW topením. Zásadní rozdíl je v tom, že topení Trumatic 2200S není opatřeno automatickým termostatem, takže není ovládáno v závislosti na vnitřní teplotě samočinně, ale musí se teplota regulovat nastavováním plamene.

Takže topení vybíráte podle velikosti karavanu. Kamna Trumatic 2200 s automatikou zapalování, nebo s piezo zapalováním se vyrábějí s komínkem na levé nebo pravé straně, to znamená, že ovládání je vždy na straně opačné než komín. Montují se na podlahu a jediný otvor skrz podlahu je pro odvod kondenzátu.

Příslušenství pro Truma 2200

K zařízení přikupujete komínovou sadu stěnovou, nebo do stropu. Můžete koupit i speciální vestavnou skříň. Posledním nákladem k montáži topení je odvod spalin a přívod sání. Je to nerezová komínová trubka a komínová sada. Pokud instalujete topení Trumatic 3002 rovněž s piezo nebo automatickým zapalováním, které je univerzálně pro levou i pravou stranu, musíte v podlaze řezat větší otvor pro sací koš, ale odpadá vedení potrubím k sání.

Příslušenství pro Truma 3002

Instalační skříň je v dodávce. Komín je doporučen jen do stropu. K topení 3002 musíte přikoupit přední kryt, který není v dodávce, bez tohoto krytu topení nelze spustit. Nové topení koupíte zřejmě nejlevněji u nás. K topení musíte přivést plyn trubkami, v žádném případě hadicemi. Trubky se spojují šroubovými samoroztažnými spoji, takže celý rozvod dokážete spojit sám v amatérských podmínkách bez použití speciálního nářadí.

Propojení plynu mezi lahví a topením

Propojení plynu mezi bombou a topením musí vycházet ze stávající situace. V zásadě je nutno dodržet několik zásad. Od plynové lahve začíná regulátor, za regulátorem je hadice, která spojuje regulátor a ocelové plynové vedení. Ocelové vedení vede až k topení. Po cestě je přerušeno rychlouzavíracím ventilem, který je po ruce pro případ problému, může být i za dvířky. Plynové vedení nepřerušujeme zbytečnými koleny nebo spojkami, v rozích se plynová trubka ohýbá. Veškeré rozdělení do dalších spotřebičů se provádí přes rychlouzavírací ventily, které se prodávají v setu až 4 vývody. V případě potřeby lze rychlouzávěry spojovat. Rychlouzávěr je nutno umisťovat tak, aby z něj bylo možno dopojit všechny spotřebiče. Je nepřípustné spojovat topení a lahev dlouhou hadicí. Všechny trubky musí být fixovány ke karoserii. Na přání zhotovíme návrh vedení, aby nic nechybělo. Stačí udat jen délky a počet spotřebičů

Nebezpečný způsob topení

Vytápěcí systémy karavanů mohou být různé, ale jen ty předepsané, osvědčené a vyzkoušené jsou ty správné. úsporu na nákupu nekvalitního otopného média můžeme zaplatit hned 2x. Buď tím, že přijdeme o celý vůz, nebo, a to je nejhorší varianta, můžeme přijít i se spolubydlícími o život. A věřte mi, není to žádný výmysl. Je to neštěstí, které pravidelně obchází kempery. Chlapi jako hory, kteří ve čer vypijí nějaké pivko zalehnou, přitopí si vařičem nebo zářičem a ráno už se neprobudí. Takových případů bylo, je a bude. Čiňte tak, ať do té statistiky nepřispějete.

Bezpečný způsob vytápění

Správný vytápěcí systém karavanu má nasávání vzduchu mimo obytný prostor, výdech spalin komínem ven a vlastní spalovací prostor neprodyšně uzavřený. Němci mají dokonce předepsané i komínové vedení z nerezi. Požadavky na bezpečnost, funkci a hospodárnost provozu plní série topidel firmy TRUMATIC, kte rá dodává topidla téměř do všech typů a značek karavanů. Vyrábí se verze přímých topidel 2200, 3000 a 5000 W, podle velikosti karavanu. Dále špičková topení teplovzdušná do obytných aut. Ty už jsou ale v jiných cenových relacích. Pokud jde o kompletní sortiment, musím zmínit ještě topidla kombinovaná s ohřevem teplé vody. Ale vrátíme se technicky k

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Rovná spojkana plynovou trubku,

Rovná spojkana plynovou trubku GOK 8 mm s převlečnými matkami

76,- Detail »


Koleno na plynovou trubku,

Koleno na plynovou trubku GOK 8 mm s převlečnými matkami

112,- Detail »


Rovná spojkana plynovou trubku,

Rovná spojkana plynovou trubku GOK 8 mm s převlečnými matkami

76,- Detail »


Křížové spojení na plynovou trubku,

Křížové spojení na plynovou trubku GOK 8 mm s převlečnými matkami

425,- Detail »


Příchytky plynových trubek, Příchytky plynových trubek s gumovým podložením

Příchytky plynových trubek GOK 8mm s gumovým profilem 5 kusů

136,- Detail »


Plynová hadice pro střední tlak, Systémová hadice se může použít na propojení regulátoru a trubky, ale také pro připojení spotřebiče do systému, je odolná do -30st. C, maximální tlak 6 bar. Gumová hadice je vyztužená textilní vrstvou, rozměr hadice 6,3 x 3,5 mm

Plynová hadice pro střední tlak GOK s maticemi levý a pravý závit RVS 8 délka 75 cm

179,- Detail »


Rychlouzavírací ventil 2x 8 mm, Rychlouzavírací ventil se dvěma maticemi

Rychlouzavírací ventil 2x 8 mm x

473,- Detail »


Nerezová trubka pro odvod spalin pro SL 2000 a 3002 30140-00, Průměr 55 mm, cena za 1 metr

Nerezová trubka pro odvod spalin pro SL 2000 a 3002 30140-00 x cena za metr

242,- Detail »


Trubka ÜR 3 65mm k topení, Trubka se navléká přes trubku spalin k SL 3002, 2000, dále se používá na všechny rozvody teplého vzduchu pro všechny E, S a C topení. Průmer 65 mm, cena za 1 metr

Trubka ÜR 3 65mm k topení Truma 3004 cena za metr

99,- Detail »


Komínek pro odvod spalin pro vestavěné topení, Průměr 60 mm, 16 cm délka bez krytu

Komínek pro odvod spalin pro vestavěné topení Truma řady S do 4 cm síly stropu

499,- Detail »


Komínová sada pro topení, Pro Trumatic 2200 A

Komínová sada pro topení Truma řady S odvod spalin do střechy

2 052,- Detail »Nahoru