Vše o podvozku karavanu


Vše o podvozku karavanu
Kategorie: Vše o podvozku karavanu
Datum:
Aktualizace: 2014-01-31
Hodnocení:
Doporučit:

Příspěvků: Počet příspěvků

Varianty pohonu AL-KO Mammut

Varianty pohonu AL-KO Mammut

Firma AL-ko vyvinula pohony pro své podvozky speciální pohony (movery) Mammut, aby byla montáž jednodušší a přesnější. Nákup jednotlivých typů určuje označení rámu. Rámy s označením M (EA od roku 2010 a TA od roku 2015)

Varianty pohonu AL-KO Mammut »

Goldschmitt pro Ducato

Goldschmitt pro Ducato

Řešení problémů pro užitková (dodávková) vozidla a cestovní obytné automobily FIAT Ducato, CITROËN Jumper, PEUGEOT Boxer

Více informací »

Řešení problémů pro užitková (dodávková) vozidla a cestovní obytné automobily FORD Transit

Více informací »

Firma Linnepe vyrábí mnoho zajímavé techniky pro auta a karavany. Kromě vzduchového pérování i alarmy, závěsná zařízení, nebo přídavné pružiny. V letošním roce se v nabídce této firmy objevily hydraulické nohy s dálkovým ovládáním konstruované tak, že unesou i těžší tonáž, než 3,5 tuny.

Více informací »

lektronický stabilizační systém pro přívěsy ať chceme nebo ne si našel místo na trhu. Je určen pro všechny druhy přívěsů a největší opodstatnění má u přívěsů obytných, ale určitě u přívěsů úpro lodě nebo přívěsů pro koně.

Více informací »

V zásadě je možná montáž na jakýkoliv karavan. Na stránce se základními informacemi najdete doporučené parametry, v příloze pak nutné příslušenství na nestandardní podvozky.

Více informací »

Všechny motorové pohony karavanů firmy Reich jsou univerzálně k montáži před nebo za osu

Více informací »

Zdánlivě jednoduchý úkon, který může při neopatrném přístupu pro nezkušeného karavanistu znamenat začátek velkých problémů. Dnes už není tak aktuální vozit rezervní kolo, protože vyhláška říká, že všechny vleky s výjimkou O1 musí být vybaveny náhradním kolem,

Více informací »

Nejprve si změříme vzdálenost otvorů X podle přiloženého obrázku (obrázek jde rozkliknout) od horního okraje, v tabulce vybereme rozměr kola a tím zjistíme, jestli potřebujeme standardní výšku držáku, tzn. EH1, nebo rozšířenou, to je EH1/BR.

Více informací »

Zakládací klín je povinnou výbavou karavanů nad 750 kg, ale je vhodné jej mít i u přívěsů, které nejsou bržděné, tam je jejich účel ještě patrnější. Zakládacím klínem podkládáme vozidlo při odstavení, nebo při opravě. Nezaložení vozidla může být posuzováno jako podstatné porušení povinnosti.

Více informací »

V zásadě se nedoporučuje provádět amatérsky jakékoliv opravy, je třeba práci svěřit odborné dílně. Dnes je již doba jiná, na rozdíl od minulosti je v republice několik vybavených servisů, schopných opravy, diagnostiku a seřízení brzd provádět.

Více informací »

Klín liftovací slouží k vyrovnání vozidla na nerovném terénu. U auta není jiné zbytí, u karavanu použijeme klín na straně, která je nižší. V žádném případě nevyrovnáváme karavan silou stabilizačními nohami. Kompletní nabídku klínů najdete

Více informací »

Zapojení karavanu s pomocí Lifty zvládne sám i méně zdatný karavanista, můžete si přitáhnout kladkostrojem silou 5ti osob přívěs ke kouli, nebo naopak auto ke karavanu, podle momentální situace.

Více informací »

Návod k montáži a použití na stabilizátory AKS 2004 a 3004 najdete

Více informací »

Návod k použití pro stabilizátor AKS 1300 stahujte

Více informací »

Návod k použití najížděcí váhy CWC stahujte zde.

Více informací »

Dotaz - Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Nebo víceméně požádat o radu. Nabídl mi jeden člověk ke koupi stabilizátor AKS 2000, jetý, ze cenu 5.000 Kč. Protože jsem na karavanu nikdy stabilizátor neměl, tudíž s ním nemám vůbec žádné zkušenosti, tak nevím, jestli se na něm může něco pokazit, opotřebit, zničit používáním atd.

Více informací »

Ta otázka má dvě roviny, jedna co dělat, když už se karavan kývá ze strany na stranu, posádku jímá hrůza a začne se modlit a druhá, jak zabránit podobné situaci pro příště. My se budeme věnovat té první preventivní variantě.

Více informací »

Nejen kola se plní vzduchem. Významným faktorem pro jízdní vlastnosti permanentně zatíženého obytného vozu s vysokým těžištěm jsou volitelně dohušťovací systémy odpružení. Tvrdší odpružení snižuje naklánění v zatáčkách a tím pohodlnější a bezpečnější jízdu pro posádku.

Více informací »

Staň se autorem a zaplatíme ti práci zbožím z eshopu

Link QR do mobilu


QR kód (anglicky: QR Code) je uskupení dat v obrázku ve tvaru čtverce. QR kód znatelně usnadní práci s internetem. Pokud máte nainstalovanou aplikaci pro čtení kódu, stačí zaměřit objektiv fotoaparátu na QR kód a jen chvilku počkat. Info zde.


Související zboží

Přídavné vzduchové měchy pérování, Sada měchů s kompresorem 12V na zadní nápravu vozidla pro vozidla do 3t. Měchy zaručují vysoký jízdní komfort. Můžete okamžitě vyztužit zadní nápravu podle okamžité potřeby. Nový systém měchů je koncipován na nižší tlak v systému.

Přídavné vzduchové měchy pérování Goldschmitt pro Fiat Ducato 1994 - 06/2006 6 palců dvouokruhové univerzální panel

16 998,- Detail »


Přídavné vzduchové měchy pérování, Sada měchů s kompresorem 12V na zadní nápravu vozidla. Měchy zaručují vysoký jízdní komfort. Můžete okamžitě vyztužit zadní nápravu podle okamžité potřeby. Nový systém měchů je koncipován na nižší tlak v systému.

Přídavné vzduchové měchy pérování Goldschmitt pro Ford Transit od 05/2006 přední náhon dvouokruhové 6 palců

22 587,- Detail »


Automatické nohy Autolift pro 4 nohy, Elektrické nohy pro stabilizaci obytných aut, dále čtěte detail položky. Jmenovitý proud 12A, hmotnost na jednu nohu 11 kg, komplet 49 kg

Automatické nohy Autolift pro 4 nohy Linnepe

71 622,- Detail »


Elektronický stabilizační systém, Zařízení řeší kritické situace, senzor přibrzdí karavan, když dojde k jeho vychýlení z podélné osy. Jednoduchá montáž, vysoká účinnost.

Elektronický stabilizační systém AL-KO ATC Trailer Control pro jedoosý přívěs 1801 - 2000kg

18 808,- Detail »


Spirálový AGM akumulátor, Stabilní uzavřená bezúdržbová baterie s vynikajícími vlastnostmi pro volný čas i startování. Patentovaná technologie spirálových buněk. maximální výkon až 100procent kapacity, rychlá obnova různými nabíječkami, pevný elektrolyt bez odpařování. montáž v jakékoliv poloze, trvalý výkon i po delším stání, 15x méně citlivá na vibrace. 325/317 x 165/158 x 238mm, 27,4kg

Spirálový AGM akumulátor Truma Optima YTS 5.5 75 Ah

7 188,- Detail »


Speciální hever pro, Zvedák s nosností 800 kg pro karavany s maximální celkovou 1600 kg, zvedací výška min 85 mm, max 375 mm, speciální uchytávací systém pomocí příchytek napevno upevněných ke karavanu, zvedání jen zapřaženého karavanu, karavany od roku 1991 bez vrtání, ostatní karavany musí vrtat otvory podle přiloženého plánu

Speciální hever pro AL-KO podvozky do 800 kg

3 834,- Detail »


Stabilizační stojánky, Stabilizační nohy z pevného nerezavějícího  hliníku bez ostrých hran.
Sada 4 kusy. Nohy slouží pro stabilizaci vozu, nesmí se použít pro zvedání. Pro lepší stabilizaci doporučujeme přikoupit podložky viz související

Stabilizační stojánky Lilie Jumbo nosnost 4 kusy nosnost 2722 kg

1 177,- Detail »


Držák rezervy ocel, Držák rezervního kola s roztečí nosníků 1265-1515 mm, EH 1/BR. Držák kola skryje kolo, které překáží v přední schránce a uvolní prostor pro užitečnější věci, navíc odlehčí oj. Vozit rezervu musí vleky O2, tedy vleky nad 750 kg, ale je možné, že ji nikdy nepoužijete, proto je výhodné ji uklidit tam, kde nepřekáží. Tabulka kol a roztečí je dole, X= vzdálenost spodní hrany oválného otvoru od podlahy karavanu.

Držák rezervy ocel AL-KO 1265-1515 mm 241_859

3 758,- Detail »


Zakládací klín, do 1800 kg, lehký, z odolného plastu. Možno doobjednat držáky z plastu.

Zakládací klín x 224 x 99 x 90 mm černý do 2000kg

61,- Detail »


Brzdové čelisti,

Brzdové čelisti AL-KO sada 49 - cena za 4 kusy

2 791,- Detail »


Bowden s lankem a závitovým spojením,

Bowden s lankem a závitovým spojením AL-KO M8 770 - 980 mm

291,- Detail »


Sada nivelačních klínů, Kvalitní nivelační systém 1,5 kg/kus, max 5000 kg na nápravu, dodávka a cena za 2 kusy, na přání možno koupit i jen jeden kus, můžete objednat půl balení -  PIŠTE DO POZNÁMKYt.  Rozměr 53 x 20 x 13 cm. Doporučujeme objednat zakládací protiklín

Sada nivelačních klínů Fiamma Level Up nosnost 5000 kg 57 x 20 x 13 cm

533,- Detail »


Kladkostroj, Tažné vozidlo přiblížíme asi 2 metry od vleku, pomocníka Lifty zahákneme za nohu kolečka a hák za kouli auta. Karavan do 1200 kg pomocí kladky jednoduše přitáhneme a zahákneme.

Kladkostroj Lifty 1200 pro posun přívěsu

1 300,- Detail »


Kontrolní váha do 1500 kg, Přístroj ke zvážení karavanu, auta apod. 360 x 70 x 45 mm, maximální zatížení 1500 kg

Kontrolní váha do 1500 kg Reich 360 mm x 70 mm x 45mm

4 842,- Detail »


Třecí segmenty přední a zadní,

Třecí segmenty přední a zadní AL-KO AKS 1300, 2 ks

894,- Detail »


Stabilizátor, Stabilizátor s výbornými výsledky testů až po kritickou hranici 130 km za h, v mnohých parametrech překonává i AKS, svislé zatížení až 150 kg, celková hmotnost vleku do 3000 kg, pro všechny vleky s kulatou ojí 35 - 50 mm s paralelním i křížovým upevněním. Návod není, ale použití a montáž je prakticky shodné s AKS 3004

Stabilizátor Winterhof WS 3000

7 858,- Detail »


Motorový pohon přívěsu, Snadné manévrování s přívěsem s hmotností do 2300kg se stoupavostí 13pct. Se svou hmotností 28 kg je lehčí než předchozí modely. V novém modelu jsou použity všechny zkušenosti z předchozích 15 let.

Motorový pohon přívěsu Truma Mover XT pro jednosé vleky do 2300kg

60 913,- Detail »Nahoru